Home WiadomościZ kraju Tyniec: spotkanie Przełożonych Rodziny Benedyktyńskiej w Polsce

Tyniec: spotkanie Przełożonych Rodziny Benedyktyńskiej w Polsce

Redakcja

W dniach 22-26 października w naszym opactwie odbyło się doroczne spotkanie Przełożonych Rodziny Benedyktyńskiej w Polsce. Wzięły w nim udział przełożone polskich klasztorów mniszek benedyktynek, przełożone generalne benedyktynek-misjonarek i benedyktynek-samarytanek oraz goście z zagranicy – przeorysze benedyktynek z Kowna i Żytomierza oraz przeor benedyktynów ze słowackiego Sampora.

Zgodnie z ustaleniami z poprzedniego spotkania, zebrani rozważali konkretne zagadnienia benedyktyńskiego życia w Polsce: kwestię praktycznego realizowania zaleceń Ewangelii we Wspólnocie, możliwości odnowionej obserwancji zakonnej w żeńskich wspólnotach klauzurowych oraz prawne zagadnienia związane z relacją klasztor-parafia-diecezja. Jak zwykle, przedstawiona została aktualna sytuacja każdej wspólnoty. Zebrani wysłuchali również relacji z dorocznego spotkania Międzynarodowej Wspólnoty Benedyktynek oraz z tegorocznego Kongresu Opatów. Przedostatni dzień spotkania po południu poświęcony był odwiedzinom opactwa benedyktynek w Staniątkach, gdzie z tamtejszym konwentem odśpiewano Nieszpory. Wieczorem miało miejsce spotkanie ze wspólnotą mnichów tynieckich.

Więcej (zdjęcia) na: www.tyniec.benedyktyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda