Home WiadomościZ kraju U zielonogórskich Franciszkanów trwa wydarzenie Biblia 24/7

U zielonogórskich Franciszkanów trwa wydarzenie Biblia 24/7

Redakcja

Od 29 maja 2022 r. trwa w Zielonej Górze wydarzenie Biblia 24/7. 163 osób przeczyta Pismo Święte od początku do końca. Lektorzy z 15 zielonogórskich parafii czytają cały dzień i całą noc, zmieniając się co pół godziny. To druga edycja wydarzenia organizowanego przez Fraternię Franciszkańską Effatha i ich opiekuna o. Arkadiusza Dąbka OFMConv.

Wydarzenie zainaugurował prowincjał o. Marian Gołąb, który podczas homilii nawiązał do Biblii 24/7: „Obecnie wydaje się, że to znak czasu, że wracamy do Biblii i zaczynamy ją czytać. Maryja w swoich objawieniach chciała zwrócić nam uwagę na to, że jest ten moment w życiu Kościoła, aby popatrzeć na słowo Boże jako rozwiązanie na to, co się w świecie dzieje. Musimy być bardzo wdzięczni tej parafii (św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze) i Fraterni Franciszkańskiej, która tutaj funkcjonuje, że wyszli z taką piękną inicjatywą, nawiązującą jeszcze do Starego Testamentu, czytania słowa Bożego, proklamowania go publicznie, czytania w dzień i w nocy. Niech czytane słowo Boże żyje i promieniuje”.

Do organizatorów ojciec prowincjał zwrócił się tymi słowami: „Drodzy bracia i siostry serdecznie wam gratuluję, bo takich inicjatyw nie ma wiele. Na różne sposoby czytamy Biblię, na różne sposoby po nią sięgamy. Niech ta inicjatywa sprawi, że obudzi się wiara, umocni się wiara. Niech ta inicjatywa sprawi, że wszyscy na nowo zaczniemy spoglądać w niebo i usłyszymy też moc Ducha Świętego, który nas zachęci, umocni i pośle do tego, abyśmy byli świadkami. Abyśmy nie poprzestali tylko na marzeniach o niebie, ale abyśmy również uświadomili sobie, że jesteśmy posłani do tego, aby świadczyć o Bogu”.

Proboszcz parafii, o. Stanisław Czerwonka OFMConv przywołał słowa z Księgi Nehemiasza 8,18: „I czytano z księgi Prawa Bożego dzień w dzień, od dnia pierwszego aż do dnia ostatniego. Przez siedem dni obchodzono święto, a dnia ósmego zgodnie z przepisem odbyło się zgromadzenie uroczyste”.

W ubiegłym roku przeczytanie całej Biblii zajęło 122 godziny. Wydarzenie trwać będzie do soboty 4 czerwca, kiedy to biskup ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński przeczyta ostatnie słowa Apokalipsy św. Jana i zamknie Księgę.

Całość wydarzenia jest transmitowana na żywo na YouTube.

Zachęcamy do śledzenia transmisji.

Niech słowo Boże czytane na żywo towarzyszy Wam przez ten tydzień.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda