Uczeń nazaretanek wygrał konkurs Google

Jakub Stanek, uczeń Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, wygrał konkurs Doodle 4 Google. Jego projekt, ilustrujący hasło „Mój pomysł na pomaganie”, zostanie ustawiony jako niedzielne logo wyszukiwarki, w dniu 22, finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i obejrzany przez miliony internautów. Wyniki konkursu Google ogłosiło dziś podczas gali w Warszawie.

W finale konkursu internauci oddali na projekty ponad 140 tys. głosów.

– Bardzo cieszymy się z takiego sukcesu. Okazało się, że mamy przyjaciół nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Wsparcie głosami dostaliśmy m.in. z Turcji, Parlamentu Europejskiego, Wielkiej Brytanii, Irlandii. „Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy na pracę Jakuba. Kuba został laureatem i jego doodle będzie witało nas na stronie Google w najbliższą niedzielę. Dziękuję za pomoc i głosy” – cieszyła się s. Danuta Leticja Łasek, dyrektorka kieleckiego „Nazaretu”.

Zwycięzca konkursu otrzymał stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 tys. złotych, a jego szkoła – grant technologiczny w wysokości 25 tys. złotych.

Trzecioklasista z prowadzonego przez nazaretanki gimnazjum tak napisał o swojej pracy: „Nie trzeba wiele mieć, by móc dużo dać. Wystarczy trochę serca… pohuśtać kogoś na huśtawce uśmiechu, wyciągnąć pomocną dłoń, by ofiarować nadzieję. Dlatego przedstawiłem na rysunku ludzi dających siebie, swoje serca. Rysunek wykonałem w czarno-czerwonych barwach, gdyż prawdziwego kolorytu mają nadać mu emocje jakie niesie ze sobą radość pomagania”.

Dyrektorka gimnazjum s. Łasek podkreśla, że Kuba i jego rodzina stanowią wzorzec zaangażowania społecznego, a temat konkursu dotyczy właśnie pomagania, które „jest treścią jego życia”.

„Nie zapomnę, jak chciał dobrowolnie zrezygnować z naszej szkoły, do której dostanie się było jego marzeniem, gdy na liście przyjętych nie znalazła się jego siostra bliźniaczka. Na szczęście Anioł Stróż czuwał i obydwoje są dzisiaj uczniami naszej szkoły” – opowiada s. Łasek. Dodaje, że sam zgłosił się do udziału w konkursie i samodzielnie przygotował projekt.

Głosowanie konkursowe trwało od 6 stycznia na stronie internetowej google.pl/doodle4google. Do 9 stycznia internauci mogli głosować na prace młodych artystów, które ich zadaniem najlepiej ilustrują hasło „Mój pomysł na pomaganie innym”.

KAI/mh

Za: www.deon.pl