Ukazał się znaczek pocztowy „Matka Boża Nieustającej Pomocy – Ikona Miłości”

radiomaryja-plPoczta Polska wprowadziła do obiegu nowy znaczek pocztowy przedstawiający Matkę Bożą Nieustającej Pomocy – Ikonę Miłości. Inicjatywa wpisuje się w obchody jubileuszu 150-lecia powierzenia Zgromadzeniu Redemptorystów wizerunku MBNP przez papieża bł. Piusa IX.

Znaczek wydrukowano w nakładzie 300.000 sztuk. Z tej okazji została wydana również koperta FDC (First Day Cover – koperta z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana, zazwyczaj stemplem okolicznościowym, w pierwszym dniu obiegu znaczka). Autorką projektu znaczka jest Ewa Szydłowska.

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest najbardziej znanym na świecie obrazem Maryi. 27 czerwca 2015 r. rozpoczął się Jubileusz 150-lecia przywrócenia jej do kultu publicznego. Redemptoryści spełnili prośbę bł. Piusa IX i zanieśli ten wizerunek na cały świat.

Przełożony Generalny Redemptorystów o. Michael Brehl CSsR ogłaszając Jubileusz podkreślił, że ma on na celu nie tylko upamiętnienie 150. rocznicy powierzenia redemptorystom świętego obrazu przez papieża, lecz przede wszystkim oddanie Bogu chwały za wielkie dobro duchowe, które stało się udziałem czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ewangelizacyjna działalność redemptorystów związana jest z rozwojem kultu tej ikony na całym świecie.

„Duchowe treści zawarte w podarowanej nam przez Opatrzność bizantyjskiej ikonie wyrażają orędzie Odkupienia, centralną treść naszego misyjnego przepowiadania i życia” – napisał o. Michael Brehl CSsR.

Obecnie trwa peregrynacja kopii Ikony poświęconych przez papieża Franciszka przez wszystkie kościoły i wspólnoty redemptorystów na świecie. Ma zachęcić wszystkich wiernych  do wytrwałości w głoszeniu Miłości, w którą ten Cudowny Obraz pomaga uwierzyć i jej doświadczyć.

O. Mariusz Mazurkiewicz CSsR/RIRM

Za: Radio Maryja