Home WiadomościZ kraju W Kalwarii Zebrzydowskiej zainaugurowano XXIV Letni Festiwal Muzyczny

W Kalwarii Zebrzydowskiej zainaugurowano XXIV Letni Festiwal Muzyczny

Redakcja

W Kalwarii Zebrzydowskiej zainaugurowano XXIV Letni Festiwal Muzyczny. Przed licznie zgromadzoną publicznością artyści zaprezentowali dzieła wybitnego kompozytora Jana Sebastiana Bacha. Koncerty festiwalu będą odbywały się w lipcu i sierpniu w kalwaryjskiej bazylice i pustelni św. Marii Magdaleny.

Kustosz sanktuarium – o. Konrad Cholewa witając artystów i melomanów zwrócił uwagę na miejsce w jakim odbywa się festiwal i wyraził radość, że w kalwaryjskim sanktuarium rozbrzmiewa muzyka, która swoim pięknem prowadzi do Boga.

Ojciec Konrad podziękował za wsparcie finansowe sponsorom oraz dyrektorowi artystycznemu dr. Marcinowi Wolakowi za zaangażowanie i artystyczną opiekę nad koncertami. Przeczytał także list, który nadesłał J.E. Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski obejmując honorowy patronat nad wydarzeniem:

Z radością przyjmuję patronat honorowy nad XXIV Letnim Festiwalem Muzycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej, obejmującym cykl koncertów. Organizatorom Festiwalu gratuluję podjętej inicjatywy i życzę, by ich wspólny wysiłek służył budowaniu wzajemnej współpracy, pomagał w zdobywaniu nowych doświadczeń i doskonaleniu posiadanych talentów – napisał Metropolita.

Uczestnicy koncertu inauguracyjnego wysłuchali utworów Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Ewy Wolak (mezzosopran), Zdzisława Madeja (tenor), Krakowskiej Orkiestry Kameralnej, Wacława Golonki (basso continuo) oraz Stanisława Krawczyńskiego (dyrygent).

Kolejny koncert z cyklu festiwalu odbędzie się 6 lipca o 20.00 w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Za: kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda