Home WiadomościZ kraju W sobotę Lednica Motocyklisty

W sobotę Lednica Motocyklisty

Redakcja

Po raz piąty miłośnicy jednośladów będą się modlić pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia na Polach Lednickich.

Modlitewny zlot motocyklistów rozpocznie się w południe. Twórca Ruchu Lednickiego, dominikanin o. Jan Góra zaprasza wszystkich, którzy jeżdżą na motocyklach.

„Podczas spotkania wspólnie modlimy się na Mszy Świętej, pamiętając szczególnie o ofiarach wypadków drogowych. Następnie odbywa się błogosławieństwo dla kierowców i poświęcenie ich maszyn oraz akt wyboru Chrystusa uwieńczony przejazdem przez Bramę Rybę i uroczystym korowodem dookoła Pól Lednickich” – mówi dominikanin.

Lednica Motocyklisty to jedno z najnowszych spotkań organizowanych nad brzegami Jeziora Lednickiego. Pierwsze odbyło się we wrześniu 2009 roku i uczestniczyła w nim grupa kilkuset motocyklistów wraz z prawie setką jednośladów.

„Mamy nadzieję, że z roku na rok ta liczba będzie dynamicznie rosła” – mówi o. Góra, który obok młodzieży, dzieci i ludzi starszych postanowił modlić się w tym historycznym miejscu także z miłośnikami jednośladów.

jg, sz, dominikanie.pl / lednica2000.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda