Home WiadomościZ kraju W Tuchowie rozpoczął się tygodniowy Wielki Odpust

W Tuchowie rozpoczął się tygodniowy Wielki Odpust

Redakcja

W sobotę, 30 czerwca, rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Osiem błogosławieństw drogą Kościoła”. Uroczystej Eucharystii inauguracyjnej, w której wzięli przedstawiciele władz Tuchowa, starosta tarnowski, oraz pielgrzymujący do Tuchowa strażacy, przewodniczył i homilię wygłosił o. Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

W homilii kaznodzieja wspomniał, jaką wielką wartość ma rodzina i małżeństwo oraz jak ważny jest dla niej szacunek i troska. Powiedział w swojej homilii, że (…) strażacy wiedzą, że jedna mała iskra może spalić wielki las, podobnie jedno złe słowo może zburzyć najlepsze małżeństwo. Kaznodzieja podziękował strażakom za ich trud, mówił, że (…) gotowość strażaków jest nam potrzebna i jesteśmy z niej dumni, bowiem zauważamy, że w dzisiaj są ludzie, którzy nie wszystko przeliczają na pieniądze, poświęcając swoje życie i zdrowie dla innych oraz że strażacy, mimo że świat mówi inaczej,  w Bogu szukają siły do życia i pracy, czego przykładem są dzisiaj wszyscy strażacy przybyli przed oblicze Matki Bożej Tuchowskiej.

Już po raz 22 na rozpoczęcie odpustu licznie przybyli strażacy oraz orkiestry dęte. Do Tuchowa przybyły 72 poczty sztandarowe Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z ziemi tarnowskiej, brzeskiej i sądeckiej wraz z swoim duszpasterzem ks. Stefanem Cabajem.
Tradycyjnie, po zakończonej Eucharystii, celebransi wraz z asystą liturgiczną udali się na poświęcenie pojazdów straży pożarnej. W tym roku Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do niedzieli 9 lipca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej – Pani Ziemi Tarnowskiej.

br. Łukasz Baran CSsR

Za: www.redemptor.pl


Program odpustu w Tuchowie, aktualne informacje oraz galeria zdjeć dostępne są na stronach internetowych Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie >> zapraszamy! >>

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda