Home WiadomościZ kraju W Warszawie trwa Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

W Warszawie trwa Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

Redakcja

Blisko stu misjonarzy i misjonarek bierze udział w Wakacyjnym Zjeździe Misjonarzy odbywającym się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Wczoraj spotkał się z nimi minister Michał Woś, pełnomocnik rządu do spraw pomocy humanitarnej.

Misjonarze tradycyjnie zgromadzili się na wspólnej modlitwie i podsumowaniu dotychczasowej działalności. Mieli także okazję poznać aktualną sytuację Kościoła w Polsce oraz zakres działań Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Przewodniczy jej ks. bp Jerzy Mazur.

– Obecnie ponad 2 tys. misjonarzy i misjonarek pracuje w 99 krajach świata. Jest to duża grupa i pełnią różne zadania posługi. Pierwsze zadanie misjonarzy to jest głoszenie Chrystusa, głoszenie Ewangelii. Ale to też wiąże się z pracą charytatywną, z edukacją – zaznaczył ks. bp Jerzy Mazur.

Z misjonarzami i misjonarkami spotkał się minister Michał Woś, nowy pełnomocnik rządu do spraw pomocy humanitarnej.

– Misjonarze byli, są i będą tymi, którzy najlepiej promują Polskę, polską markę. Tymi, którzy niosą pomoc i to, co najważniejsze, widzą człowieka. Pomagają człowiekowi w najdalszych zakątkach świata – podkreślił Michał Woś.

Minister podziękował misjonarzom za ich posługę oraz za wsparcie w przekazywaniu rządowej pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących.

– Bez mocnego zaangażowania Kościoła, bez naszych misjonarzy i misjonarek, polska pomoc nie byłaby tak skuteczna, nie byłaby tak skutecznie prowadzona. Za to chciałem podziękować – mówił min. Michał Woś.

Polski rząd przeznaczył blisko 3 mld zł na pomoc rozwojową i humanitarną w innych krajach.

TV Trwam News/RIRM

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda