Home WiadomościZe Świata Wizytacja Generała Paulinów w Buffalo, w Nowym Jorku

Wizytacja Generała Paulinów w Buffalo, w Nowym Jorku

Redakcja

Zgodnie z przepisami Konstytucji i Dyrektorium Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski wraz z o. Michałem Lukoszkiem, wikariuszem generalnym Zakonu przeprowadził wizytację zwyczajną w domu zakonnym w Buffalo (Prowincja Amerykańska) w dniach 8-9 czerwca. 

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o. Arnold Chrapkowski przewodniczył uroczystej Eucharystii w parafialnym kościele pw. Bożego Ciała. Przedstawiciele parafii: Janusz Serafin i Helena Gołębiewska, przywitali dostojnego gościa według staropolskiej tradycji chlebem i solą. Podczas liturgii dziękowano Bogu za 15. lat posługi paulińskich zakonników w diecezji Buffalo. Na zakończenie Mszy św. przewodnicząca rady parafialnej Beverli Sikora, podziękowała za dar wspólnej modlitwy i posługę paulinów w parafii. 

O. Michał Lukoszek sprawował Mszę św. w sąsiedniej parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, diecezjalnym Sanktuarium Św. Jana Pawła II, gdzie funkcję proboszcza pełni o. Tomasz Wilk. 

Po liturgii ojcowie wizytujący mieli możliwość rozmowy z parafianami obydwu parafii podczas wspólnego posiłku. 
Generał Zakonu Paulinów i wikariusz generalny spotkali się również z biskupem diecezji Ryszardem Malone. 

Wspólna modlitwa i błogosławieństwo generała o. Arnolda Chrapkowski Chrapkowskiego, udzielone w kaplicy domowej, zakończyły zwyczajną wizytację kanoniczną w Buffalo. 

o. Michał Czyżewski 
Buffalo, USA

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda