Home WiadomościZ kraju Wakacje? Może z franciszkanami…

Wakacje? Może z franciszkanami…

Redakcja

Górskie wędrówki, muzyczne koncerty, spotkania ze znanymi ludźmi i wspólna modlitwa to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali franciszkanie dla młodzieży na tegoroczne wakacje. A wszystko to w Krakowie, Zakopanym i Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

Pierwsza propozycja zatytułowana “Come & See!” (1-7 lipca) to rodzaj “otwartych drzwi” adresowany do młodzieży męskiej, aby zobaczyła kim są, jak żyją i co robią krakowscy franciszkanie, połączony ze zwiedzaniem miasta i okolic.

Na górskie wędrówki franciszkanie zapraszają do Zakopanego (8-13 lipca, 1-7 sierpnia i 9-15 września). – Pragniemy odkrywać Boże ślady pozostawione w pięknie polskich Tatr – tłumaczy organizator o. Piotr Reizner.

Duża, plenerowa impreza, którą organizują synowie św. Franciszka to Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej, w Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego (22-26 lipca). A tam spotkania ze znanymi i mądrymi ludźmi, modlitwa i zabawa.

Zakonnicy nie zapomnieli również o tych, którzy nade wszystko cenią sobie ciszę i samotność. To z myślą o nich przygotowali “franciszkańską pustelnię” w rezerwacie przyrody “Kalwaria Pacławska” (29 lipca – 3 sierpnia).

Ze szczegółami wszystkich propozycji i warunkami przyjęcia można zapoznać się na stronie www.franciszkanskielato.pl

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda