Home WiadomościZ kraju Wakacje z Oblatami w najstarszym Polskim Sanktuarium na Świętym Krzyżu

Wakacje z Oblatami w najstarszym Polskim Sanktuarium na Świętym Krzyżu

Redakcja

Czas wakacji jest czasem odpoczynku, regeneracji sił fizycznych, czasem wędrowania i pielgrzymowania. Od wielu już lat nasze Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego jest miejscem odwiedzanym przez wielu pielgrzymów i turystów z kraju i z zagranicy, którzy odpoczywają w Górach Świętokrzyskich.

Świętokrzyskie Sanktuarium – serce tego skrawka naszej Ojczyzny, to miejsce wyjątkowe, niepowtarzalne. Tu w ciszy i cieniu puszczy jodłowej, z dla od miastowego hałasu, można dotknąć nieba. W murach najstarszego Polskiego Sanktuarium, gdzie przechowywane są Relikwie Drzewa Krzyża Świętego można znaleźć ciszę, spokój do modlitwy, kontemplowania Boga Stwórcy. Setki pielgrzymów nawiedzających to miejsce doświadcza tu mocy Boga, pozostawia swoje intencje, zawierzając swoja niełatwą codzienność.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, jako kustosze sanktuarium zapewniają przede wszystkim opiekę duchową pielgrzymom i turystom. Każdego dnia sprawowane są Msze Święte o godz. 7.00 i 12.00. Każdy przybywający ma okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczczenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przez ucałowanie. W trzeci piątek miesiąca lipca, sierpnia i września organizujemy Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Rozpoczyna się ono o godz. 20.00 przy Krzyżach katyńskich w Hucie Szklanej. Następnie udając się do świątyni odprawiamy Drogę Krzyżową. Po przybyciu do kościoła jest nabożeństwo pokutne i okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Czuwanie kończy uroczysta Eucharystia sprawowana w intencjach zanoszonych przez pątników. W ostatnich latach Nocne Czuwania cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród wiernych.

Ponad to w czasie letnim organizujemy także Dni Skupienia dla młodzieży męskiej z całego kraju. Animuje je o. Krzysztof Jurewicz OMI wraz z o. Łukaszem Krauze OMI. W tym roku zaplanowaliśmy w naszym sanktuarium dwa terminy, na które zapraszamy młodzieńców od drugiej klasy gimnazjum – 9-13 lipca oraz 30 lipca do 3 sierpnia. Więcej informacji na stronie:www.powolania.oblaci.pl

W każdą niedzielę są odprawiane Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 – suma, 15.00 i 17.00. Dzięki życzliwości władz samorządowych pielgrzymi udający się na Eucharystię przed południem mogą wjechać własnym środkiem lokomocji na górę. Zjechać trzeba jednak do godz. 14.00.

Oprócz tego w czasie letnim organizowane są także imprezy kulturalne. Już w niedzielę 8 lipca zapraszamy na koncert z cyklu Zamkowe Spotkania z Muzyką. Rozpoczęcie po sumie o godz. 11.00. Koncert będzie składał się z dwóch części: w pierwszej usłyszymy Słynne Transkrypcje Muzyki Klasycznej – Krzysztof Korban – akordeon koncertowy; w drugiej części wystąpi Zespół Kameralistów „Omega”.

Serdecznie zapraszamy – dzieci, młodzież i starszych, pielgrzymów i turystów do najstarszego Sanktuarium w Polsce. Niechaj pobyt na tym świętym miejscu wzmocni siły fizyczne i duchowe, by każdy napełniony Bożą mocą i miłością był radosnym człowiekiem pełnym pokoju i życzliwości! Zapraszamy na naszą stronę www.swietykrzyz.pl a wszelkie informacje [email protected]

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda