Home WiadomościZ kraju Warszawa: Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy u Dominikanów na Freta

Warszawa: Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy u Dominikanów na Freta

Redakcja

W niedzielę 12 grudnia plac przed kościołem oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 w Warszawie wypełnią świąteczne stoiska. Od godziny 10:00 do 22:30 będzie można przy nich kupić świąteczne prezenty, wypieki, rękodzieło i świąteczne ozdoby. Tradycyjnie nie zabraknie charytatywnej kawiarni i antykwariatu. Całkowity zysk będzie przeznaczony realizację programu dożywiania dzieci w szkołach, a także na wsparcie działalności Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie.

Na stoiskach handlowych Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego u Dominikanów przy Freta 10 w Warszawie na odwiedzających czeka wiele pomysłów na gwiazdkowe prezenty.

Będzie można znaleźć rękodzieło, a także mnóstwo świątecznych ozdób i pierniczki wykonane przez prowadzących i podopiecznych Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie.

Jak na każdym z charytatywnych jarmarków, organizowanych przez Charytatywnych Freta i na tym nie zabraknie antykwariatu. Doskonały prezent gwiazdkowy dla każdego miłośnika literatury będzie można znaleźć również na stoisku Klubu książkowego św. Jacka.

W niedzielę przed kościołem oo. Dominikanów pojawi się również charytatywna kawiarnia, gdzie będzie można kupić na wynos kawę, zimową herbatę z przyprawami czy kawałek domowego ciasta.

Stoiska Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego będą czynne w niedzielę 12 grudnia od godziny 10:00 do godziny 22:30. Wystawiający będą ściśle przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych.

– We wrześniu rozpoczęliśmy dziesiątą jubileuszową edycję programu dożywiania dzieci w szkołach, którą objęliśmy ponad 240 uczniów z całej Polski. Dla wielu z nich obiad szkolny, to jedyna szansa na ciepły posiłek w ciągu dnia. Chcielibyśmy wesprzeć również naszych przyjaciół w Fastowie na Ukrainie, gdzie potrzeby są ogromne. Co roku mogliśmy liczyć na hojność i otwarte serca odwiedzających Jarmark. Dlatego zachęcam, żeby również w tym roku zrobić zakupy na naszych stoiskach i pomóc nam pomnażać dobro – mówi Anna Stadnicka, koordynatorka Jarmarku św. Jacka w Warszawie.

Całkowity zysk będzie przeznaczony na realizację programu dożywiania dzieci w szkołach, który prowadzi Grupa Charytatywni Freta, a także na wsparcie działalności Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie.

Aktualności związane z tegorocznym Charytatywnym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym można znaleźć na http://www.facebook.com/jarmarknafreta oraz blogu http://jarmarkjacka.blogspot.com/

Głównym organizatorem Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego Grupa Charytatywni Freta, która działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, opieki medycznej i psychologicznej, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.

Więcej informacji na temat działania grupy Charytatywni Freta można znaleźć na stronie http://charytatywnifreta.dominikanie.pl/ oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/CharytatywniFreta

a także:

www.facebook.com/jarmarknafreta

Grupa Charytatywni Freta / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda