Home WiadomościZ kraju Kapituła prowincjalna warszawskiej prowincji Karmelitów Bosych – nowy zarząd

Kapituła prowincjalna warszawskiej prowincji Karmelitów Bosych – nowy zarząd

Redakcja

W poznańskim klasztorze karmelitów bosych p.w. św. Józefa, dnia 06 maja b.r. rozpoczęła się VIII Zwyczajna Kapituła Prowincjalna Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Jej hasło to: Odnowić pierwotną świeżość i radość Ewangelii. W drodze ku budowaniu autentycznej wspólnoty.

Kapitułę poprzedził dzień skupienia poprowadzony przez o. Alberta Wacha, definitora generalnego karmelitów bosych z Rzymu, który poruszył trzy główne tematy: Tożsamość; Reforma; Dialog.

Dnia 08 maja b.r., w uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Kapituła dokonała wyboru nowego prowincjała. Został nim o. Łukasz od Najśw. Maryi Panny (Manfred Kansy). O. Łukasz urodził się 19 czerwca 1959 r. w Opolu. Ukończył Technikum elektroniczne. Po trzyletniej pracy w Zawodowej Straży Pożarnej wstąpił  w 1984 r. do nowicjatu karmelitów bosych w Czernej. W 1985 złożył pierwsze śluby zakonne. Studia filozoficzne odbył w Poznaniu, natomiast teologiczne w Rzymie, w Międzynarodowym Kolegium Teologicznym Św. Jana od Krzyża. Profesję wieczystą złożył w 1990 roku. Wyświęcony na kapłana w Rzymie 25 maja 1991 r. z rąk papieża św. Jana Pawła II. Uzyskał tytuł licencjata z Teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w „Teresianum” Rzymie. Po powrocie do Polski został mianowany socjuszem magistra kleryków w studentacie w Krakowie, a następnie magistrem nowicjuszy w nowoutworzonej Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. W lutym 1996 roku został przełożonym Eremickiego Domu Modlitwy, w którym przebywał nieprzerwanie aż do chwili obecnej.

Również dnia 08 maja b.r. Kapituła wybrała nowych radnych prowincjalnych. Zostali nimi Ojcowie: Roman Jan Hernoga (dotychczasowy prowincjał), Szczepan Maciaszek, Serafin Tyszko, Jakub Kamiński.

Kapituła to szczególny czas działania Ducha Świętego, dlatego prosimy o modlitwę w intencji braci uczestniczących w obradach, aby wypełniała się wola Boża.

o. Grzegorz A. Malec, sekretarz Kapituły Prowincjalnej

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda