Home WiadomościZ kraju Warszawa: podsumowanie Roku Życia Konsekrowanego

Warszawa: podsumowanie Roku Życia Konsekrowanego

Redakcja

Siostry zakonne na Placu św. Piotra w Rzymie - ANSAPodczas konferencji prasowej w Warszawie, zakonnicy i zakonnice, podsumowali kończący się Rok Życia Konsekrowanego. S. Krzysztofa Babraj, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim podkreśliła, że dla niej była to okazja do pogłębienia swojego powołania zakonnego.
„Zauważyłam, że Kościół jest zainteresowany życiem konsekrowanym, a o tym świadczą i list Ojca Świętego Franciszka, który do nas skierował, jak i dwa listy „Radujcie się” i „Rozpoznawajcie”, które mówią o wielkim zatroskaniu Papieża, a przez to i Kościoła, o życie konsekrowane” – powiedziała s. Babraj.

W Roku Życia Konsekrowanego w Polsce miały miejsce dziesiątki wydarzeń, na co zwrócił uwagę bp Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

„Ten rok dał zapewne wewnętrzny impuls każdemu zgromadzeniu do tego, żeby poznając lepiej swój charyzmat mogli go realizować” – podkreślił bp Gurda.

Rok Życia Konsekrowanego zakończy się 2 lutego.

R. Łączny, KAI / rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda