Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Warszawa: spotkanie sióstr zakonnych i członkiń instytutów życia konsekrowanego

Warszawa: spotkanie sióstr zakonnych i członkiń instytutów życia konsekrowanego

Redakcja

RVW ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji warszawsko-praskiej odbyło się spotkanie sióstr zakonnych i członkiń instytutów życia konsekrowanego.

W czasie Mszy abp Henryk Hoser, podkreślając rolę życia konsekrowanego w Kościele, zachęcał by było ono widoczne w przestrzeni publicznej. 

„W życie konsekrowane jest wpisana rola prorocka, nie tylko ta bezpośrednia, przez to, że nauczamy, głosimy, że bierzemy udział w posłudze słowa, ale również przez to, że jesteśmy. Zwłaszcza siostry, które noszą habity, doświadczają czasem agresji, bo ten widok dla ludzi jest często wyrzutem sumienia, że człowiek powinien należeć do Boga, a często tak się nie dzieje” – powiedział abp Hoser.

Natomiast od jutra w stolicy odbywać się będzie modlitewne triduum, które zakończy obchody Roku Życia Konsekrowanego w archidiecezji warszawskiej.

R. Łączny, KAI / rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda