Home WiadomościZ kraju Warszawa: wakacyjny zjazd misjonarzy

Warszawa: wakacyjny zjazd misjonarzy

Redakcja

RVPolscy misjonarze pracują w 97 krajach świata. Na ich wakacyjny zjazd w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przybyło ok. 100 kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i osób świeckich.

Jak poinformował sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Delegat ds. Misjonarzy, podczas zjazdu mowa będzie m.in. o roli misjonarzy świeckich. „To jest pierwsze, co staramy się zrobić, żeby od misjonarzy otrzymać oceny, usłyszeć o ich potrzebach, dowiedzieć się, jak oni widzą misjonarza świeckiego w swoim kręgu. To takie dalsze przygotowanie do sympozjum, które będzie miało miejsce w przyszłym roku – powiedział o. Kazimierz Szymczycha. – Dlatego pierwszy etap to spotkanie misjonarzy; przyjadą także wolontariusze, przedstawiciele różnych stowarzyszeń, które wysyłają świeckich na misje”.

W ciągu trzech dni misjonarze zapoznają się także z aktualną sytuacją Kościoła w Polsce i spotkają się z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz agend Komisji Misyjnej.

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda