Home WiadomościZ kraju Wenanty Katarzyniec. 365 dni ze sługą Bożym

Wenanty Katarzyniec. 365 dni ze sługą Bożym

Redakcja

Na rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazał się właśnie zbiór 365 myśli sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Cytaty zawarte w tej książce są okazją, by dzień po dniu podejmować razem z nim refleksję nad sprawami, które nadają Boży kształt naszemu życiu.

Zastanawiająca jest skuteczność wstawiennictwa o. Wenantego Katarzyńca. Co tak podoba się w nim Bogu, że wysłuchuje jego próśb? Ten skromny franciszkanin potraktował z całą powagą swoje powołanie. Wskazania Ewangelii były dla niego nie jedną z opcji, ale prawdą, którą przyjął za swoją.

O. Wenanty Katarzyniec (1889-1921), franciszkanin, który zasłynął jako wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, a po śmierci jako skuteczny orędownik u Boga. Jego życie związane było szczególnie ze Lwowem, Krakowem i Kalwarią Pacławską. O jego świętości przekonany był jego przyjaciel, o. Maksymilian Maria Kolbe, który jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o beatyfikację o. Wenantego. On sam też przekonał się o jego skutecznym wstawiennictwie, kiedy miał kłopoty finansowe w związku z wydaniem pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej.

Książkę można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew: 365 DNI.  

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda