Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: posłani wszyscy razem, by służyć

Redemptoryści: posłani wszyscy razem, by służyć

Redakcja

Drodzy Współbracia, Świeccy Misjonarze Najświętszego Odkupiciela, Współpracownicy w misji

 W ubiegłą niedzielę w Granadzie zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodzieży 2018 „Wszyscy Razem”. Były to intensywne dni spotkań i wspólnego świętowania wiary. Od wielu uczestników docierały do mnie bardzo pozytywne, a nawet entuzjastyczne reakcje. Dlatego też jeszcze raz pragnę podziękować grupie przygotowującej to spotkanie – zarówno redemptorystom, jak i naszym współpracownikom z Prowincji Madryckiej i innych. Dzięki ich rzetelnej pracy ta misja młodzieży mogła zostać urzeczywistniona.

Wzruszającym momentem była Eucharystia na zakończenie spotkania. Piotr i Anna z grupy polskiej złożyli szczególne świadectwo wiary, zawierając związek małżeński. Redemptoryści obecni na Mszy św. odnowili swoje śluby zakonne, a przy końcu celebracji grupa hiszpańskiej młodzieży przyjęła krzyże misyjne i została rozesłana. W różnoraki sposób wyrażona została ta sama idea: jesteśmy posyłani wszyscy razem, powołani przez Chrystusa Odkupiciela i posłani, aby służyć.

W skład Konferencji Redemptorystów Europy wchodzą różne grupy robocze, których zadaniem jest animować i wspierać redemptorystów oraz współpracowników w ich misji. Dziękuję, że tak wielu współbraci i naszych współpracowników zgodziło się współdziałać w grupach roboczych. Niniejszym listem składam Wam szczere podziękowanie. Dziękuję także wszystkim współbraciom i naszym współpracownikom, którzy pracowali w tych grupach i obecnie kończą swoje zadania. (…)

1 sierpnia obchodziliśmy uroczystość naszego Założyciela, św. Alfonsa Marii de Liguori. Przykład jego życia mówi nam w sposób fundamentalny, co znaczy być powołanym przez Odkupiciela i co znaczy służyć. Niech Chrystus Odkupiciel, przez wstawiennictwo św. Alfonsa, właściwie nas ukierunkuje i obdarza niezbędną energią w naszej wędrówce jako redemptorystów i współpracowników w charyzmacie redemptorystowskim w Europie. Wszystkim Wam życzę radosnego świętowania uroczystości św. Alfonsa!

Z braterskim pozdrowieniem w Chrystusie Odkupicielu

o. Johannes Römelt CSsR, Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy

Rzym, 1 sierpnia 2018, uroczystość św. Alfonsa

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda