Home WiadomościZ kraju Werbiści: Nagroda św. Brata Alberta dla o. Piotra Nawrota

Werbiści: Nagroda św. Brata Alberta dla o. Piotra Nawrota

Redakcja

Kapituła Nagrody im. Św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego wyróżniła Księdza Profesora Piotra Nawrota SVD Nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki sakralnej, działalności charytatywnej, społecznej i ekumenicznej.

Nagrodę została przyznana za – jak napisano w uzasadnieniu – “odzyskiwanie, zachowanie oraz rozpowszechniane muzyki misyjnej Indian.”

Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 12 grudnia w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Poprzedzi ją uroczysta Eucharystia w intencji Laureatów i członkow kapituły, która odprawiona zostanie w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie.

Nagroda im. św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego przyznawana jest od 1976 roku. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki sakralnej, działalności charytatywnej, społecznej i ekumenicznej. Fundatorami nagrody od początku jej powstania są Unia Chrześcijańsko-Społeczna (wczesniej znana jako Chrześcijańskie Stowarzyszenie Społeczne) i Ars Christiana.

Do tej pory specjalne wyróżnienia otrzymali wybitni twórcy, poeci i pisarze, muzycy, architekci, malarze, rzeźbiarze i liczni społecznicy, a wśród nich m. in. Arturo Mari, fotograf Jana Pawła IIoraz, rosyjski reżyser filmowy, Nikita Michałkow, Matka Teresa z Kalkuty, kard. Henryk Gulbinowicz, Jacek Kuroń, Jolanta Kwaśniewska i wielu innych.

W roku ubiegłym uhonorowani zostali o. prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv, pastor Erich Busse, red. Jacek Moskwa, Bożena Walter i wielu innych.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda