Home WiadomościZ kraju Werbiści: Ojciec Generał w Obwodzie Kaliningradzkim

Werbiści: Ojciec Generał w Obwodzie Kaliningradzkim

Redakcja

SVDW dniach 7-9 sierpnia 2016 roku w wspólnocie werbistowskiej w Obwodzie Kaliningradzkim przebywał przełożony generalny o. Heinz Kulüke SVD.

Ojcec Generał zapoznał się z działalnością werbistów w tym rejonie Rosji oraz odwiedził wszystkie placówki, w których posługują misjoarze werbiści.

Podczas swojej wizyty ojciec Generał podziękował współbraciom służącym w Obwodzie Kaliningradzkim i przyniósł słowa pokrzepienia na dalsze lata posługi.

Obwód Kaliningradzki należy jurysdykcyjne do Polskiej Prowincji SVD. 3 polskich werbistów posługuje w Parafii Św. Józefa w Gwardiejsku, Parafii MB Bolesnej w Znamiensku, Kaplicy Św. Ansgara w Poleesku, Parafii Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zalesiu oraz w grekokatolickiej Parafii ku czci Bożego Nardzenia w Kaliningradzie.

Oprócz Polski i Obwodu Kaliningradzkiego do Polskiej Prowincji należą także werbistowskie placówki na Ukrainie i Łotwie.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda