Werbiści: Otwarcie i poświęcenie „Pokoju Mertona”

21 listopada 2014 roku, Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenie Słowa Bożego,o. Eryk Koppa SVD, podczas skromnej uroczystości z udziałem kilkunastu Współbraci, zainaugurował oficjalne istnienie Pokoju Mertona w Domu Misyjnym św. Arnolda Janssena w Laskowicach.

Pokój Mertona to przede wszystkim biblioteka, zawierająca znaczący księgozbiór książek Thomas Mertona, mnicha-trapisty, poety i diarysty, eseisty i mistrza duchowego.

Zgromadzony księgozbiór, na który składa się prawie kompletny korpus Mertonianów zarówno w języku angielskim, jak i polskim, a także w kilku innych językach, to owoc pasji i kilkudziesięcioletniej intelektualno-duchowej fascynacji werbisty, o. Edwarda Jana Michowskiego SVD.

O. Edward jest członkiem The International Thomas Merton Society. Udało mu się pozyskać dla The Thomas Merton Study Center na Uniwersytecie Bellarmnine w Louisville, Kentucky w USA, wiele prac naukowych napisanych w Polsce i poświęconych życiu i twórczości Thomasa Mertona.

Pokój Mertona jest także swoistą izbą pamięci wielkiego trapisty, przybliżającą jego postać. Celem stworzenia i istnienia Pokoju jest udostępnienie księgozbioru wszystkim chętnym, a zwłaszcza tym, którzy interesują się życiem i twórczością Thomasa Mertona.

O. Edward Jan Michowski SVD i wspólnota werbistów w Laskowicach serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do odwiedzenia Domu Misyjnego i Pokoju Mertona.

Za: www.werbisci.pl