Home WiadomościZ kraju Werbiści: Spotkanie z pracownikami Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW

Werbiści: Spotkanie z pracownikami Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW

Redakcja

23 marca w Domu Misyjnym Ducha Świętego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie werbistów z pracownikami Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecny był m.in. prof. dr hab. Leonard Łukaszuk oraz inni pracownicy naukowi Instytutu.

W spotkaniu uczestniczyli także o. Andrzej Danilewicz SVD, prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, oraz werbiści pracujący na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

Temat tegorocznego spotkania w Warszawie poświęcony był sylwetce o Mariana Żelazka, długoletniego misjonarza wśród biednych i trędowatych w Indiach. O. Marian w 2002 roku był polskim kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla.

Referat zatytułowany: „O. Marian Żelazek svd – Samarytanin XX wieku”, wygłosił o. dr hab. Jacek Jan Pawlik SVD, profesor UWM w Olsztynie. Zaproszeni goście obejrzeli film dokumentujący pracę i posługę o. M. Żelazka wśród trędowatych w Puri (Indie) oraz uczestniczyli w nabożeństwie biblijnym.

Jan Wróblewski SVD

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda