Home WiadomościZ kraju Werbiści: Uroczystości odpustowe i sympozjum misjologiczne

Werbiści: Uroczystości odpustowe i sympozjum misjologiczne

Redakcja

Święty Wojciech, wielki Apostoł ziem pruskich, patronuje od początku Domu Misyjnemu w Pieniężnie. Dlatego też liturgiczne wspomnienie Jego postaci, przypadające 23 kwietnia- według podań będące dniem Jego męczeńskiej śmierci, jest uroczystością odpustową naszego Domu.

Z tej okazji również organizowane jest corocznie Sympozjum Misjologiczne, na którym poruszane są zagadnienia związane z tematyką misyjnego posłania Kościoła.

Tegoroczne Sympozjum, o temacie przewodnim “Początki doktrynalne misji”, miało miejsce w dniach 21-22 kwietnia. Przez te dwa dni przybyli prelegenci dzielili się swoimi przemyśleniami na wybrane tematy, które zostaną wydane w zbiorczym dziele przygotowywanym, jak i całe Sympozjum, przez O. Ludwika Fąsa SVD. Zwieńczeniem tego spotkania była uroczysta Eucharystia odpustowa ku czci Św. Wojciecha pod przewodnictwem Ks. dra Tomasza Atłasa, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Po Niej oddaliśmy cześć relikwiom Św. Wojciecha.

Wszystkim prelegentom, gościom, organizatorom oraz uczestnikom dziękujemy za wspólne świętowanie i obecność. Wdzięczność swą kierujemy również do tych, którzy łączyli się z nami duchowo. Niech Św. Wojciech wyprasza nam apostolski zapał w głoszeniu Chrystusa Zmartwychwstałego!

Więcej: www seminarium.org.pl

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda