Home WiadomościZ kraju Werbiści wspomogli szpital w Ostródzie

Werbiści wspomogli szpital w Ostródzie

Redakcja

W związku z trudną sytuacją wielu placówek zdrowia z powodu pandemii COVID-19 werbiści również postanowili zorganizować niewielką pomoc. Dlatego Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ostródzie przekazane zostało prawie 300 l środków do dezynfekcji.

Pomoc, ktorej forma została wcześniej uzgodniona z ordynatorem szpitala, dotarła do Ostródy przed Wielkanocą za pośrednictwem firmy MEDILAB z Białegostoku.

Pragniemy wyrazić słowa gorących podziękowań za wszelką okazana pomoc, przychylność i hojność, których doświadczamy z Państwa strony – napisał w otrzymanym niedawno podziękowaniu Jacek Dudzin, Prezes Zarządu Szpitala w Ostródzie S.A. – Dzięki Waszej dobroci i uprzejmości możemy w tych trudnych chwilach walki z koronawirusem COVID-19 realizować swoją misję posługi ludziom chorym i cierpiącym. Bez wrażliwości serca, pokładów dobra z Państwa strony niemożliwe byłoby funkcjonowanie naszej placówki.

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie decyzją Ministra Zdrowia został przekształcony w szpital zakaźny jednoimienny. Jest jednym z pięciu tego typu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Pomoc dla szpitala została zakupiona między innymi dzięki środkom przekazanym przez Misyjne Seminarium Duchowne i Referat Misyjny w Pieniężnie.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda