Werbiści: XXV Akcja św. Krzysztofa

Wraz z nowym rokiem kalendarzowym rozpoczęła się jubileuszowa edycja Akcji Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana jako Akcja Św. Krzysztofa. W tym roku akcja prowadzona jest już po raz 25.

Jak co roku zachęcamy do wsparcia zakupu lub remontu samochodów, motocykli, łodzi i innych środków transportu wykorzystywanych przez misjonarzy w ich codziennej pracy duszpasterskiej i animacyjnej.

W 2019 roku, w ramach XXV Akcji św. Krzysztofa, o pomoc w dofinansowaniu zakupu pojazdów proszą:

– o. Franciszek Filar SVD z parafii Matki Bożej z Guadalupe w Barranca w Kostaryce
– o. Gabriel Szewczyk SVD z parafii Słowa Bożego w Managui w Nikaragui
– Centrum Duchowości w Puri w Indiach założone przez Sługę Bożego o. Mariana Żelazka
– Szkoła średnia im. św. Pawła w Indore
– Parafia Nawiedzenia NMP w Guwahati w Indiach
– Parafia świętych Piotra i Pawła z Vohilavy na Madagaskarze

Dodatkowo chcielibyśmy wspomóc misjonarzy w codziennym utrzymaniu i bieżących remontach samochodów, motocykli i łodzi.

Tradycyjne spotkanie kierowców i ich rodzin zaangażowanych w tegoroczną Akcję św. Krzysztofa odbędzie się 21 lipca 2019 roku w Pieniężnie. Mszy Św. w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego przewodniczyć będzie ks. bp Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej, były misjonarz w Togo.

Akcji Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu trwa przez cały rok. Ofiary można przekazywać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie:

Bank PEKAO S.A. O/Elbląg
Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

W 2018 roku z ofiar przekazanych w czasie XXIV Akcji św. Krzysztofa udało się dofinansować zakup pojazdów dla:

– br. Jerzego Kuźmy SVD z Papui Nowej Gwinei, s. Agnieszki Kobiałki SSpS z RPA i s. Beaty Grodź SSpS z Ghany, którzy pracują w służbie zdrowia
– Centrum Św. Antoniego w Jogipet w Indiach, które zajmuje się pracą wśród trędowatych
– werbistów z Jharsuguda w Indiach pracujących wśród migrantów
– misjonarzy z Guwahati w Indiach, Fianarantsoa na Madagaskarze, Amazonii w Brazylii, Dili w Timorze Wschodnim i z Togo, którzy otrzymali dofinansowanie zakupu pojazdów do pracy pastoralnej.

Pomogliśmy także w zakupie motocykli do pracy pastoralnej do Brazylii, Indiach i Indonezji oraz opon do autokaru szkolnego w Kukuom w Ghanie – dodaje o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. – Wsparliśmy drobne remonty i utrzymanie w wielu misyjnych środków transportu a w szczególności remont samochodu ze Szkoły Beatrix w Puri w Indiach, którą założył Sługa Boży o. Marian Żelazek.

Za: www.werbisci.pl