Home WiadomościZ kraju Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Redakcja

Już za kilka dni rozpocznie się czwarta edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Są to rekolekcje otwarte dla wszystkich. W dniach 6-22 sierpnia 2020 r. w Niepokalanowie uczestnicy rekolekcji będą spotykać się na codziennej na modlitwie różańcowej, Eucharystii i konferencji połączonej ze świadectwami. Pragnieniem organizatorów jest, aby w ciągu tych 17 dni spotkań zawierzyć Maryi jak najwięcej osób, instytucji, spraw, problemów.

Św. Maksymilian M. Kolbe mówił do współbraci w Grodnie 20 listopada 1927 r.: „Niepokalanów, do którego za kilka godzin mamy wyjechać, jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. My również zostaliśmy wybrani przez Niepokalaną, a przez to wybraństwo staliśmy się Jej własnością. Jutro przypada uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona, Niepokalana, cała była oddana Bogu – i my również w wigilię tej uroczystości złóżmy ofiarę z siebie i oddajmy się jako nieużyteczne narzędzie w Jej ręce, a oddajmy się niepodzielnie, bez zastrzeżeń, na zawsze”.

Jak piszą bracia z Niepokalanowa, „Tu Maryja działa w sposób szczególny, wielu pielgrzymów doświadcza jej działania. Sami tego doświadczyliśmy na przełomie czerwca i lipca, kiedy u jednego z naszych braci zakonnych stwierdzono koronawirusa. Brat ten wrócił z wakacji i przez 5 dni przebywał z nami. Do dnia dzisiejszego przebywa na oddziale zakaźnym, walcząc o życie. Jego mama zmarła na korona wirusa a brat i żoną też trafili na oddział zakaźny. Na cały klasztor nałożono kwarantannę licząc się z tym, że w tak dużej grupie osób liczba zarażonych będzie znaczna. Około 30 braci miało z chorym kontakt bezpośredni. Po zrobieniu testów czekaliśmy na wyrok. Odpowiedź przyszła w pierwszą sobotę 4 lipca. Z 107 osób wszystkie miały wynik ujemny na koronawirusa. Urzędniczka z sanepidu stwierdziła to jest nie możliwe, sprawdzała kilka razy wyniki, na koniec orzekła: to jest cud!

Dla nas jest to potwierdzenie tego, że obrana 4 lata temu droga zawierzenia Maryi jest właściwa. Od listopada 2016 r. co miesiąc odbywają się w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotkania „Oddaj się Maryi”, na których oddajemy Niepokalanej siebie i wszystkie swoje sprawy, problemy, zawierzamy Jej także innych ludzi, instytucje i sprawy naszej ojczyzny. W ciągu tych 4 lat z kilkuset osób spotkania urosły do kilku tysięcy uczestników. Z nich zrodziło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Sztafeta Różańcowa i wiele innych inicjatyw. Ludzie przybywają z kraju i zagranicy aby tutaj w tym świętym miejscu zawierzyć się Maryi całkowicie jak św. Maksymilian, św. Jan Paweł II, sł. Boży Kard. Stefan Wyszyński i wielu innych. Zawierzenie Maryi jest ratunkiem dla świata. Każdy może zawierzyć Niepokalanej wszystko co ma najcenniejsze. Niepokalane Serce Maryi jest najbezpieczniejszym miejscem w całym wszechświecie. Tam szatan nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał dostępu. W tych trudnych czasach Maryja przychodzi z pomocą tym, którzy Jej zaufali”.

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – to akcja duchowa mająca na celu zawierzyć Niepokalanej jak najwięcej osób, instytucji i spraw. Każdego dnia oddajemy Matce Najświętszej kolejne dziedziny naszego życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, rządzących, Kościół i dzieła nowej ewangelizacji, media, służbę zdrowia, bezpieczeństwo narodowe, kulturę, edukację i sztukę, sportowców i rodziny. Każdego dnia możemy zawierzyć Maryi wszystkie osobiste i społeczne sprawy. Nie ma takiej rzeczywistości, z którą Matka Boża nie dałaby rady.

Dla osób, które pragną się wspólnie modlić, ale nie mogą w tych dniach przybyć osobiście do Niepokalanowa będzie uruchomiona transmisja online na kanale YouTube NIEPOKALANÓW oraz transmisja radiowa na falach Radia Niepokalanów.

Swoje intencje można nadsyłać mailowo: [email protected]. Wszystkie nadesłane intencje są drukowane, składane przy ołtarzu i dołączane do codziennej ofiary Mszy Świętej.

W tym roku przez pierwsze 9 dni będą odbywać się rekolekcje różańcowe prowadzone przez franciszkanów z Niepokalanowa i p. Jana Budziaszka, perkusistę zespołu Skaldowie i apostoła różańca świętego. Jest to uwieńczenie trwającej nieprzerwanie 22 miesięcy Sztafety Różańcowej, w której udział wzięło 5040 uczestników. Każdy z nich modlił się różańcem w intencji uwolnienia nas, naszych rodzin i ojczyzny od wszelkich zniewoleń i skutków grzechów, jedną godzinę tygodniowo. Akcja potrwa do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą tzn. do 15 sierpnia. Więcej: https://niepokalanow.pl/klasztor/przydatne-informacje/sztafeta-rozancowa.

W dniach od 16 do 22 sierpnia podjęte zostaną natomiast tematy zagrożeń duchowych.

Zapraszamy!

Za: franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda