Home WiadomościZ kraju “Wierzę w Kościół Chrystusowy” – kazania pasyjne

“Wierzę w Kościół Chrystusowy” – kazania pasyjne

Redakcja

Autorem cyklu kazań jest o. Robert Wawrzeniecki OMI.

W wydawnictwie „Hlondianum”, w kwartalniku „Msza święta” (1/2023), w dodatku homiletycznym, opublikowany został cykl kazań pasyjnych na rok 2023. Są one oparte na haśle duszpasterskim „Wierzę w Kościół Chrystusowy” i mają na celu odnalezienie się w przeżywanym obecnie w Kościele w Polsce kryzysie wiary. Autorem kazań jest o. Robert Wawrzeniecki OMI, który w rozważaniach czerpie z doświadczenia św. Eugeniusza de Mazenoda i z jego odpowiedzi na kryzys Kościoła we Francji, który stał się jego udziałem jako dziecka, człowieka młodego, księdza, założyciela zgromadzenia misyjnego i wreszcie biskupa Marsylii. Sięga także do pełnych doświadczenia nadziei w przyszłość Kościoła słów, jakie wypowiedział kard. Francis Georg OMI, arcybiskup Chicago u końca swego życia.

6 kazań pasyjnych, na 6 kolejnych niedziel Wielkiego Postu, wraz z Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, dotyczą następujących tematów: „Kryzys – zagrożenie czy szansa”; „Judasz – sprzedający Jezusa dla własnych zysków”; „Piotr – sprzedający Jezusa dla chwili świętego spokoju”; „Jan – rozdarty między ucieczką i powrotem”; „Maryja – trwająca przy Jezusie mimo wszystko” i „Wspólnota – jakiego Kościoła pragnę i jaki Kościół codziennie buduje?”.

Materiały można nabyć w wersji drukowanej [KLIKNIJ] i w wersji PDF [KLIKNIJ]

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda