Home WiadomościZ kraju Wiktorówki: Covid-19 u dominikanów – Msze św. bez udziału wiernych

Wiktorówki: Covid-19 u dominikanów – Msze św. bez udziału wiernych

Redakcja

Na pielgrzymów udających się do sanktuarium na Wiktorówkach w Tatrach czekają utrudnienia. Nie będą mogli uczestniczyć w Mszach św. Zakonnicy ograniczają kontakt z wiernymi, jeden z nich jest chory na Covid-19 i przebywa w izolacji. Jego stan jest dobry.

Zakonnicy będą odprawiać Msze św. bez udziału wiernych. Jednakże kaplica będzie dostępna dla pielgrzymów, ale poza godzinami Eucharystii. – Kaplica będzie otwarta i dezynfekowana tak aby była możliwa modlitwa prywatna przed figurką Matki Bożej i Najświętszym Sakramentem – piszą na swoim profilu na Facebooku ojcowie dominikanie z Wiktorówek.

Zakonnicy informują ponadto, że nie mają ciężkich objawów i proszą o modlitwę w swojej intencji, a także wszystkich innych, którzy cierpią z powodu pandemii. Dominikanie zachęcają także do modlitwy za pracowników służby zdrowia i służb sanitarnych.

W tym roku mija 160 lat od Objawień Maryjnych na Wiktorówkach. W programie obchodów jubileuszowych znalazły się m.in. konkurs plastyczny i literacki.

Matka Boża objawiła się w okolicach Rusinowej Polany małej dziewczynce – Marysi w 1861 roku. Od tego czasu górale otoczyli to miejsce szczególnym kultem. Powstało sanktuarium, w którym wiele osób zawiera związki małżeńskie, ale też przychodzą tu ludzie gór. Mur okalający sanktuarium to symboliczny cmentarz, na którym widnieją tablice osób, które zginęły w górach, albo były z nimi związane.

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda