Home WiadomościZ kraju Wprowadzenie relikwi błogosławionego Jana Pawła II do pijarskiego kościoła w Strażnicach na Morawach

Wprowadzenie relikwi błogosławionego Jana Pawła II do pijarskiego kościoła w Strażnicach na Morawach

Redakcja

W środę 1 maja br., nasza wspólnota zakonna, wraz z naszymi parafianami oraz licznie przybyłymi gośćmi, przeżywała niecodzienną uroczystość wprowadzenie do naszej zakonnej świątyni Wniebowzięcia NMP w Strážnicy relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Relikwie krwi bł. papieża otrzymaliśmy od kardynała St. Dziwisza.

Msze św., pod przewodnictwem naszego dziekana ks. Václava Vrby, koncelebrowało 20 kapłanow z: naszego dekanantu Veselí, sąsiedniego słowackiego dekanatu Skalica, oraz nasi bracia pijarzy z Polski (Jelenia Góra), ze Słowacji (Nitra) i z Austrii (Horn). Podczas mszy św. śpiewał chór strážnickiej parafii oraz nasza schola młodzieżowa wzmocniona głosami młodzieży parafii dekanatu.

Relikwie zostały umieszczone w specjalnej szklanej skrzynce, przygotowanej na te okazje przez parafian z miejscowej firmy meblarskiej. Został tam również umieszczony obraz błogosławionego papieża oraz nowy obraz Bożego Miłosierdzia.

Na tą okazję wydrukowaliśmy specjalne obrazki, w ilości 1000 szt., które po mszy św. zostały rozdane wszystkim uczestnikom tej uroczystości.

Jeśli P.T. Czytelnicy naszego portalu będą w czasie swoich podróży przejeżdżać przez malownicze tereny południa Moraw to serdecznie zapraszamy do pijarskiego kościoła NMP w Strážnicy.

o. Lukasz Karpiński SP

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda