Home WiadomościZ kraju Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła Braci Mniejszych na Mokotowie

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła Braci Mniejszych na Mokotowie

Redakcja

FOT. Anna DziemskaWieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II , metropolita lwowski abp. Mieczysław Mokrzycki przywiózł cenny dar dla parafii MB Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych na warszawskim Mokotowie.

W sobotę, 29 sierpnia uroczyście wniósł on do świątyni relikwie św. Jana Pawła II, które po odczytanej modlitwie spoczęły na podium.

Abp. Mokrzycki przewodniczył uroczystej mszy świętej i wygłosił homilię o św. Janie Pawle II. W koncelebrze wziął o. udział m. in. wikariusz prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych, o. Stanisław Mazgaj OFM.

W homilii abp Mokrzycki mówił,  że ojciec święty Jan Paweł II był człowiekiem ogromnej wiary, obdarzonym szczególnymi charyzmatami, a stojąc przy nim czuło się spokój i poczucie bezpieczeństwa.

„Jako kapłan miał świadomość , że modlitwa jest najważniejsza i dlatego swój czas poświęcał bez ograniczeń modlitwie” , mówił metropolita lwowski, dodając, że modlitwę św. Jana Pawła II cechowała prostota. Święty modlił się codziennie , rozpoczynając dzień od odmówienia dziesiątki różańca leżąc krzyżem natychmiast po przebudzeniu się. W ciągu dnia odmawiał cały pacierz katechizmowy, śpiewał godzinki, odprawiał godzinę świętą w czwartki i drogę krzyżową w piątki. W modlitwach, zaliczanych do tzw. pobożności ludowej, święty dostrzegał głębię treści teologicznej, a pielgrzymowanie do sanktuariów maryjnych, w tym na Jasną Górę było bliskie sercu świętego. Msza święta była dla św. Jana Pawła II najważniejszą rzeczą i nigdy jej nie opuścił, podkreślił abp Mokrzycki. „ Często widać było świętego skupionego, wyróżniała go modlitwa i pokora, ale stale myślał o człowieku i w każdym jego spotkaniu był dialog z człowiekiem”  powiedział wieloletni sekretarz świętego Jana Pawła II , dodając, że my dzięki łasce Bożej i przez naśladowanie św. Jana Pawła II mamy stawać się lepsi.

Po mszy świętej abp Mokrzycki udzielił błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II, następnie kapłani i wierni uczcili relikwie świętego przez ucałowanie.

Anna Dziemska/red.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda