Home WiadomościZ kraju Wręczono Nagrody im. Stanisława Musiała SJ za rok 2020

Wręczono Nagrody im. Stanisława Musiała SJ za rok 2020

Redakcja

Postać o. Stanisława Musiała SJ jest ciągle żywa, tak w środowisku chrześcijańskim jak i żydowskim. Wczoraj wręczono nagrody jego imienia.

Fot: Adam Koprowski

Uroczystość odbyła się 8 października w Akademii Ignatianum w Krakowie w Auli Wielkiej im. Grzegorza Piramowicza SJ, a nagrodą zostali uhonorowani
– dziennikarz i historyk Marian Turski za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.
– działaczka społeczna Anna Brzyska za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

Marian Turski i Anna Brzyska (foto: Maciej Jaźwiecki, Paulina Miś-Wiewióra)

Stanisław Musiał SJ (1938–2004) – jezuita, żarliwy rzecznik dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego, bezkompromisowy publicysta. Niezwykły duszpasterz, przyjaciel osób bezdomnych, cierpiących, starszych. Redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Członek jury Nagrody Literackiej Nike. Laureat „Grand Press” – tzw. polskiego Pulitzera – oraz Nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej. Autor książek „Dwanaście koszy ułomków” i „Czarne jest czarne”.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda