Home WiadomościZ kraju Wspólne przygotowanie do ślubów wieczystych Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych

Wspólne przygotowanie do ślubów wieczystych Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych

Redakcja

W dniach od 28 czerwca do 11 lipca br. w Dursztynie, odbyło się spotkanie braci przygotowujących się do złożenia ślubów wieczystych w Zakonie Braci Mniejszych.

W spotkaniu uczestniczyło 14 braci z czterech polskich prowincji i Ukrainy: św. Franciszka z Asyżu – Poznań (2 braci), św. Jadwigi – Wrocław (3 braci), Niepokalanego Poczęcia NMP – Kalwaria Zebrzydowska (4 braci), Wniebowzięcia NMP – Katowice (4 braci), św. Michała Archanioła – Ukraina (1 brat), wraz ze swoimi formatorami.

Głównym punktem spotkania była codzienna eucharystia, której przewodniczyli formatorzy, a także przybyli w odwiedziny Ministrowie Prowincjalni, oraz wspólna modlitwa Liturgią Godzin i adoracja Najświętszego Sakramentu. Bracia pogłębiali swoją wiedzę uczestnicząc w wykładach dotyczących komunikacji interpersonalnej, dojrzałości ludzkiej, ślubów zakonnych (w różnych aspektach), formacji ciągłej, pracy misyjnej i posługi w Ziemi Świętej oraz duszpasterstwa rodzin.

Oprócz modlitwy i wykładów był czas na wyjście w góry, zwiedzanie ciekawych miejsc, a także braterskie spotkania i rozmowy.
Ostatni dzień był dniem skupienia prowadzonym przez O. Marka Miszczyńskiego OFMCap z Krakowa.

Organizatorem tegorocznej probacji był sekretarz formacji i studiów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych – O. Samuel Cegłowski ofm.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda