Home WiadomościZ kraju Wypoczynek pod opieką sercanów: Wakacje z Misjami

Wypoczynek pod opieką sercanów: Wakacje z Misjami

Redakcja

W czasie wakacji, Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie zorganizował odpoczynek dla dzieci i młodzieży, uczestników styczniowej akcji „kolędujMY misyjnie”. Oprócz wypoczynku i dobrej zabawy, kolędnicy misyjni mieli okazje do duchowego doskonalenia, a także nauki języka angielskiego.

W trzech turnusach kolonii zorganizowanych przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie wzięło udział 80 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dwie grupy zawitały do Kołobrzegu, jedna wypoczywała w Koszycach Małych. Każdego dnia dzieci i młodzież uczestniczyły w Mszy św., katechezie misyjnej, lekcjach języka angielskiego. Dodatkową, lingwistyczną atrakcją było poznawanie podstawowych zwrotów w filipińskim języku tagalog. Tegoroczną „bohaterką” katechez misyjnych została św. Józefina Bakhita. Uczestnicy „wakacji z misjami” poznawali tę niezwykłą postać oglądając film o historii jej życia i drodze do świętości, a także biorąc udział w katechezach tematycznych organizowanych po projekcji.

Piękna pogoda, która towarzyszyła grupom kołobrzeskim pozwalała na codzienne plażowanie, kąpiele w morzu, konkursy „budownictwa piaskowego” oraz zabawy grupowe na piasku. W Koszycach Małych dzieci korzystały z wyjazdów na kryty basen, do parku linowego oraz stadniny koni.

Wielkie podziękowania należą się pani Marcie Treder dyrektorce szkoły języka angielskiego „English Fun” z Bytowa, ks. Jackowi Kosteczce scj – kierownikowi obozu w Koszycach oraz członkiniom Ruchu Sercańskiej Młodzieży, które sprawowały opiekę nad dziećmi: Ewelinie, Justynie i Natalii.

Mam nadzieję, że z tegorocznymi uczestnikami „wakacji z misjami” spotkamy się jeszcze niejednokrotnie: przede wszystkim podczas kolejnej edycji akcji „kolędujMY misyjnie”, a także w następne wakacje. Do miłego zobaczenia!

ks. Piotr Chmielecki scj
Zastępca Sekretarza Misji Zagranicznych
Księży Sercanów w Polsce

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda