Home WiadomościZ kraju „Wyszyński. Narodziny nowego człowieka” – dyskusja wokół książki

„Wyszyński. Narodziny nowego człowieka” – dyskusja wokół książki

Redakcja

Na dyskusję wokół książki o. Zdzisława Kijasa OFMConv „Wyszyński. Narodziny nowego człowieka” zaprasza we wtorek, 7 września Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W dyskusji poświęconej nauczaniu społecznemu oraz dziedzictwu duchowemu Prymasa Tysiąclecia wezmą udział autor książki oraz: Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego, Marcin Przeciszewski, Prezes KAI oraz Piotr Sutowicz z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Transmisja spotkania, które rozpocznie się o godz. 18.00 będzie dostępna na koncie FB oraz na kanale YouTube:

O. Zdzisław J. Kijas, relator w procesie beatyfikacyjnym kard. Wyszyńskiego, w swojej książce przygląda się postaci Prymasa Polski w czasie gdy był internowany. Opisuje jaką drogę wewnętrzną przeszedł Prymas podczas uwięzienia i jak udało mu się, dzięki wierze, „narodzić się” na nowo, z nową siłą i pomysłami.

Autor dotyka takich kwestii jak: modlitwa, obecność Chrystusa w cierpieniu, wolność i praca. „Pragnieniem moim było opisać to w miarę dokładnie i nie tylko, aby oddać prawdę o Prymasie, ale również, aby zachęcić innych, będących w podobnych trudnościach. Chodzi bowiem o to, aby się nie poddali, lecz ufni w pomoc z nieba, obrócili pozorne trudności w szansę na sukces, aby nigdy nie tracili nadziei na bliskość i miłość Boga” – zaznacza o. Kijas.

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na koncie FB oraz na kanale YouTube:

https://www.facebook.com/BudujcieCivitasChristiana

kas / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda