Home WiadomościZ kraju XXI Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Werbistów

XXI Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Werbistów

Redakcja

W Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie obradowała w dniach 7-9 lutego XXI Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego (Księża Werbiści).

Wzięło w niej udział 51 werbistów reprezentujących zarząd prowincjalny oraz wszystkie wspólnoty domów misyjnych należących do Polskiej Prowincji.

Wzięli w niej udział także zaproszeni goście, m.in. ks. bp Jerzy Mazur – werbista, ordynariusz diecezji ełckiej. W czasie Mszy św. na rozpoczęcie Kapituły bp Mazur podkreślił, że wspólnoty zakonne także potrzebują nowej ewangelizacji.

W drugim dniu obrad zaproszono Ks. Grzegorza Jankowskiego SJ z Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, który wygłosił dwie konferencje poświęcone rozeznawaniu duchowemu.

XXI Kapituła Prowincjalna w czasie swych obrad zajmowała się zagadnieniami formacji oraz współpracy z laikatem. Dokonała także wyboru dwóch delegatów na Kapitułę Generalną, która odbędzie się w Rzymie na przełomie czerwca i lipca, a poświęcona będzie zagadnieniom międzykulturowości we wspólnotach werbistowskich. Podczas Kapituły Generalnej zostanie wybrany nowy przełożony generalny Zgromadzenia Słowa Bożego oraz nowy zarząd generalny.

Kapituła, która zbiera się co 3 lata, jest najwyższym ciałem ustawodawczym Zgromadzenia. Jej postanowienia i decyzje są zatwierdzane przez zarząd generalny Zgromadzenia i stają się wiążące dla całej prowincji.

Jan Wróblewski svd

Za: www.werbisci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda