Home WiadomościZ kraju Zakon Braci Mniejszych – Poznań: Nowy Prowincjał wybrany!

Zakon Braci Mniejszych – Poznań: Nowy Prowincjał wybrany!

Redakcja

franciszkanie.netO godz. 17:00 prezes Kapituły o. Dymitr Żeglin podał oficjalny wynik wyborów na Ministra Prowincjalnego, jak również ogłosił skład nowego Zarządu naszej Prowincji. Decyzją Braci Prowincji przewodzić będzie o. Bernard Marciniak, natomiast jego zastępcą został o. Filemon Janka. Nowy Zarząd tworzą ponadto następujący Bracia: o. Borys Soiński, o. Daniel Szustak, o. Makary Warmuz, o. Sylwester Brzeziński i o. Jozue Misiak.

O. dr Bernard Jarosław Marciniak OFM

W latach 1998-2003 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Braci Mniejszych we Wronkach. Stopień magistra teologii uzyskał w 2003 r. na podstawie pracy: Chrystologiczny kontekst nauki Ireneusza z Lyonu o obrazie Boga w człowieku. Po święceniach kapłańskich (2003) przez rok był wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Jarocinie. W latach 2004-2006 odbył studia specjalistyczne z zakresu historii Kościoła na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uwieńczone stopniem naukowym licencjatu teologii. W latach 2006-2011 studiował w Instytucie Patrystycznym Augustinianum Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie, gdzie na podstawie rozprawy: Peccato di Adamo, peccati personali e riconciliazione in Cirillo d’Alessandria otrzymał stopień doktora teologii i nauk patrystycznych. Od październik a 2011 roku jest wykładowcą patrystyki i lektorem języka włoskiego w WSD Zakonu Braci Mniejszych we Wronkach, a od 15 grudnia 2011 pełnił urząd rektora Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu.

Nowym władzom naszej Prowincji życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w tym zaszczytnym i odpowiedzialnym posługiwaniu. Ogarnijmy ich modlitwą. 

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda