Home WiadomościZ kraju Zakończyła się akcja misyjna „Uczniowie – Uczniom”

Zakończyła się akcja misyjna „Uczniowie – Uczniom”

Redakcja

Październik 2019 roku został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Ten wyjątkowy czas zapoczątkował wiele pięknych dzieł misyjnych, ale i otworzył oczy wielu ludzi na konieczność włączania się w działania misyjne Kościoła. W związku z tym Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie, przy współpracy z p. Anną Machul, nauczycielką z Gdańska, zorganizował zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów w Togo.

Temat zainteresował wielu nauczycieli i kapłanów, a przede wszystkim uczniów, którzy chcieli podzielić się tym, co posiadają z innymi. Dzięki współpracy koordynatorów – o. Wiesława Dudara SVD i innych werbistów – udało się wszystko zgromadzić w sercu misyjnym Polski, czyli Pieniężnie.

Akcja trwała od października do końca grudnia 2019. Zebrane przybory szkolne zostały posegregowane i zapakowane do kontenerów, które kilka dni temu wyruszyły do Togo. W akcji wzięło udział ponad 40 szkół i przedszkoli, dwie parafie (w Gdańsku i Lichnowach) oraz Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Wiemy dobrze, że dzięki wspólnym działaniom, praca misjonarzy będzie mogła przynosić lepsze owoce i dostarczy wiele radości tym, do których zostali oni posłani – mówi p. Anna Machul. – Idealnie brzmią tu słowa Matki Teresy z Kalkuty „Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.” Mamy nadzieję, że akcja „Uczniowie – Uczniom” oraz inne działania misyjne będą przynosiły jeszcze większe owoce, bo wspólnie możemy zrobić więcej dobrego.

Wszystkim Szkołom, Dyrekcji, Nauczycielom, Kapłanom, a przede wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w dzieło misyjne Kościoła.

Lista szkół oraz innych placówek, które włączyły się do akcji „Uczniowie – Uczniom”: werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda