Home WiadomościZ kraju Zakończyło się Spotkanie Młodych w Wołczynie

Zakończyło się Spotkanie Młodych w Wołczynie

Redakcja

To było już 25. Spotkanie Młodych w Wołczynie, organizowane przez braci kapucynów. Ewangelizacyjny zlot trwał 5 dni. Było dużo modlitwy, ale też dużo zabawy.

– Tegoroczny temat spotkania skupił się na słowach, które święty Franciszek usłyszał 800 lat temu w Porcjunkuli: „Idź i odbuduj mój Kościół”, dlatego hasło 25. Spotkania Młodych brzmiało „Odbudowani” – mówi brat Piotr Kowalski, główny organizator jubileuszowego 25. Spotkania Młodych w Wołczynie.

Tomasz Żak, minister prowincjalny zakonu braci mniejszych kapucynów prowincji krakowskiej podkreśla, że w tym roku był podwójny jubileusz:

  1. 25. Spotkanie Młodych w Wołczynie,
  2. 80. rocznica powołania Krakowskiej Prowincji Kapucynów, która jest organizatorem festiwalu.

Do Wołczyna przyjechał w tym roku również brat Józef Mizera, który 25 lat temu zapoczątkował Spotkania Młodych w Wołczynie.

Motto pierwszego zjazdu w 1994 roku brzmiało: „Ludzie, którzy kochają ludzi” – przypomniał brat Józef Mizera. To motto przyświeca tak naprawdę każdemu spotkaniu.

W tym roku w Spotkaniu Młodych w Wołczynie wzięło udział prawie 700 osób z całej Polski: od Wrocławia do Przeworska i od Gdańska do Tenczyna.

Na 5-dniowym ewangelizacyjnym zlocie było dużo modlitwy, ale też dużo zabawy: koncerty, grill i taniec z gwiazdami.

Podczas jednego z nabożeństw kapucyni zaprezentowali trzy małżeństwa, które poznały się właśnie w Wołczynie.

– Tak więc rozejrzyjcie się w prawo i w lewo, bo może obok was siedzi przyszła żona albo mąż! – mówił ze sceny brat Piotr Kowalski i brat Bartosz Tkaczyk. – Zauważcie też, że dużo jest tutaj zakonników i zakonnic. Może życie konsekrowane jest waszym powołaniem. To jest bardzo fajne mieć wielu braci, a w zakonie właśnie ma się ich mnóstwo!

Kolejne Spotkanie Młodych w Wołczynie zostanie zorganizowane na początku lipca 2020 roku.

Za: nto.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda