Home WiadomościZ kraju Zakonnicy nagrodzeni medalami KEN

Zakonnicy nagrodzeni medalami KEN

Redakcja

Święto Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zgodnie z tradycją przypada w rocznicę śmierci Patrona Uczelni, tj. 28 maja. Rano Ks. Rektor Stanisław Dziekoński z Senatem i delegacją UKSW złożyli wieniec pod pomnikiem Kardynała Wyszyńskiego przed kościołem Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu oraz przy sarkofagu Prymasa Tysiąclecia w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. 

Główne uroczystości odbyły się w Auli im. Jana Pawła II, przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie. Rektor UKSW w słowach powitania podkreślił, że “W swojej nazwie Uniwersytet odwołuje się do postaci wielkiego Patrioty i męża Kościoła, oraz że jest to okazja do refleksji nad dziełem i przesłaniem tego niezwykłego kapłana”, a także zaznaczył, iż “Jednym z zadań Uniwersytetu jest przekazywanie wiedzy, uczenie twórczego myślenia, troska o jakość kształcenia, prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie, przy jednoczesnej świadomości, że UKSW jest uczelnią zakorzenioną  w chrześcijaństwie i czerpie z niego inspiracje – szczególnie w kwestiach etycznych i poszanowania prawdy – na wszystkich kierunkach studiów i we wszystkich dziedzinach badań naukowych”. Podczas uroczystości przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Podsekretarz Stanu Minister Maciej Klimczak wręczył odznaczenia państwowe i resortowe pracownikom Uniwersytetu a dziekani wydziałów i promotorzy  dyplomy doktora i doktora habilitowanego. [Wśród odznaczonych “Medalem Komisji Edukacji Narodowej” znaleźli się ks. dr Arkadiusz Domaszk SDB i ks. Ryszard Sadowski SDB Uroczystość na auli uwieńczył koncert fortepianowy w wykonaniu światowej sławy pianistów Stanisława i Jekateriny Drzewieckich. W repertuarze znalazło się premierowe wykonanie utworów niezwykle zdolnego kompozytora młodego pokolenia Marcina Nierubca. Cykl wykonanych utworów nosi tytuł “7 cudów Jezusa” i jest muzyczną  impresją wokół Ewengelii św. Jana. Święto UKSW zakończyło się wspólnym piknikiem społeczności akademickiej.

Więcej na: www.pila.salezjanie.pl


O. Witold Kawecki nagrodzony Medalem KEN

28 maja podczas dorocznego święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego nasz współbrat o. prof. Witold Kawecki otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy wychowawczej i naukowej.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda