Home WiadomościZe Świata Kościół przygotowuje się do jednoczesnej adoracji

Kościół przygotowuje się do jednoczesnej adoracji

Redakcja

Kościół na całym świecie przygotowuje się do jednoczesnej adoracji Najświętszego Sakramentu w jedności z Ojcem Świętym. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę, od godz. 17 do 18. W Watykanie na miejsce adoracji obrano Bazylikę św. Piotra. W innym miejscach zazwyczaj katedry i inne kościoły. O szczegółach tej inicjatywy wpisującej się w Rok Wiary opowiedział dziś dziennikarzom abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

„Na hasło tego wydarzenia wybraliśmy słowa: Jeden Pan, jedna wiara – powiedział abp Fisichella. – Ma to świadczyć o głębokim poczuciu jedności, które będzie charakteryzowało to wydarzenie. Takiego wydarzenia jeszcze nie było w historii chrześcijaństwa. Dlatego możemy go nazwać historycznym. Będzie to zatem godzina bardzo intensywnej modlitwy, braterskiej jedności, oraz umocnienia wiary wszystkich”.

Abp Fisichella podał, że w papieskich wydarzeniach Roku Wiary wzięło już udział 4,3 mln wiernych. Kolejnym po adoracji wydarzeniem będzie Dzień Evangelium Vitae, obchodzony wraz z Franciszkiem 15 i 16 czerwca.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda