Home WiadomościZe Świata Franciszek: Nie lękajcie się ojcostwa

Franciszek: Nie lękajcie się ojcostwa

Redakcja

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek pozdrowił uczestników Spotkania Młodych, którzy w sobotę 1 czerwca będą się modlić na Polach Lednickich.

„Moją myśl kieruje dzisiaj do młodych, którzy 1 czerwca spotkają się na Polach Lednickich. Drodzy młodzi przyjaciele, łączę się z wami w modlitewnym czuwaniu” – tak Ojciec Święty rozpoczął swoje przemówienie do przybyłych na audiencję Polaków.

„Rozważając temat ojcostwa, będziecie dotykali wielkiej tajemnicy Bożej miłości. Pamiętajcie, że Bóg jest ojcem każdego z nas, On sam nas stworzył, obdarzył każdego talentami, prowadzi przez życie, jest z nami pomimo naszych słabości, grzechu, zapomnień. Pragnie nas zbawić, jest wzorem każdego ojcostwa, także tego ziemskiego” – mówił dalej Papież, nawiązując do hasła tegorocznego spotkania: „W imię Ojca”.

Franciszek przypomniał, że „każdy z nas wiele zawdzięcza Temu, który przekazał nam życie, Który troszczył się i nadal się troszczy o codzienny nasz byt i wzrost”. „Nie zapomnijcie podziękować Bogu za waszego tatę. Pamiętajcie o nim w modlitwie nawet gdyby wasze relacje nie były najlepsze” – prosił młodych Ojciec Święty.

„Ojcostwo to Boży dar i wielka odpowiedzialność, by dać nowe życie. Odpowiedzialność za nowego człowieka, niepowtarzalny obraz Boga” – wskazywał Papież i apelował: „Nie lękajcie się, by być kiedyś rodzicami. Wielu z was będzie zapewne ojcami. Bądźcie też otwarci na ojcostwo duchowe, wielki skarb naszej wiary. Niech Bóg obdarzy was bogactwem i promieniowaniem swego ojcostwa i napełni was swoją radością”.

„Wszystkich, którzy pielgrzymują na Pola Lednickie, do źródeł chrzcielnych Polski, z serca pozdrawiam i błogosławię” – zapewnił Franciszek.

sz, dominikanie.pl / KAI / kn

Więcej na: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda