Home WiadomościZ kraju Zakopane: Spotkanie sercanów – o nowej ewangelizacji

Zakopane: Spotkanie sercanów – o nowej ewangelizacji

Redakcja

Tradycyjnie, jak co roku, w pierwszych dniach oktawy Wielkanocy odbyło się spotkanie „młodych księży” sercanów. Zaproszenie na spotkanie otrzymują prezbiterzy pięciu najmłodszych roczników. Tegoroczny zjazd odbył się w gościnnych progach domu zakonnego Księży Sercanów w Zakopanem, a jego tematem była nowa ewangelizacja.

Trzydniowe spotkanie miało przede wszystkim charakter zarówno formacyjny, jak i integracyjny. Jednym z gości był ks. Wojciech Mleczko, zmartwychwstaniec, związany ze Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja Apostoła ze Stryszawy. Ks. Wojciech podzielił się z nami bogactwem swoich przemyśleń i doświadczeń związanych w nową ewangelizacją i SNE. Zachęcił nas, Sercanów, abyśmy również podjęli się dzieła prowadzenia Szkoły Nowej Ewangelizacji, bo jak sam stwierdził, „na razie nie wymyślono niczego bardziej skutecznego, aby z Ewangelią docierać do współczesnego człowieka”.

„Młodzi księża” mieli również okazję spotkać się na spotkaniu plenarnym z prowincjałem ks. Arturem Saneckim oraz odbyć z nim indywidualne rozmowy. Nasza wspólna refleksja skoncentrowała się wokół wspólnoty zakonnej, czyli tematu zbliżających się kapituł: prowincjalnej i generalnej.

W spotkaniu uczestniczyło 20 najmłodszych Księży Sercanów z Polski, ale również przybyli współbracia z Chorwacji i Białorusi.

Ks. Piotr Chmielecki SCJ

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda