Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: 30 czerwca 2013 roku – Spotkanie Rodziny Mariańskiej

Zapowiedź: 30 czerwca 2013 roku – Spotkanie Rodziny Mariańskiej

Redakcja

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, gdzie znajduje się łaskami słynący Wizerunek Matki Bożej Bolesnej zachwyca wielu przybywających tutaj pielgrzymów nie tylko ogromną bazyliką, ale także innymi obiektami, takimi jak: Golgota, kapliczki, kościoły i pomniki. Zachwyca także zielenią, która została zaprojektowana i nasadzona w cieszący oko i serce sposób. To szczególne miejsce to przede wszystkim miejsce modlitwy, skupienia i wyciszenia, ale także przestrzeń dla odpoczynku i nabrania sił nie tylko duchowych. Jego wygląd to dzieło i misja nie tylko posługujących tu od lat księży marianów, ale przede wszystkim to dzieło wielu darczyńców i dobrodziejów zrzeszonych w tzw. Rodzinie Mariańskiej, z którą Kustosze Sanktuarium utrzymują od lat stały kontakt listowny, telefoniczny czy mailowy.

To dzięki modlitwom i ofiarom tych osób powstało Sanktuarium, które może wypełniać prośby Matki Najświętszą wypowiedziane podczas objawień w 1850 roku Mikołajowi Sikatce w lesie grąblińskim. Wiele z tych osób przez szereg lat ofiarowywało swoje życiowe krzyże, trudy i cierpienia w intencji posługujących tu braci i księży marianów, by przesłanie przekazywane przez Maryję było głoszone i rozszerzało się. Wielu darczyńców przekazywało swoje „wdowie grosze”, by miejsce to wyglądało pięknie i przyciągało pielgrzymów. Opiekunowie tego świętego miejsca za pośrednictwem Księdza Kustosza zawsze wyrażali swoją wdzięczność za dar modlitwy i ofiary płynące z serca tak wielu osób z kraju i z zagranicy.

W tym roku – Roku Wiary, Ksiądz Kustosz Wiktor Gumienny postanowił zorganizować spotkanie całej Rodziny Mariańskiej, by w tym szczególnym czasie łaski wszyscy dobrodzieje licheńskiego Sanktuarium mogli spotkać się przed Cudownym Wizerunkiem Pani Licheńskiej i tu poprzez modlitwę pogłębić swoją wiarę, spotkać się ze sobą i poznać. Księża marianie pragną także podziękować w czasie tego spotkania w możliwie bezpośredni sposób tym, którzy otworzyli swoje serca na wołanie Jezusa i Maryi dotyczące miłości Boga i bliźniego. Rodzina Mariańska w 2012 roku powiększyła się także o osoby, które wyraziły pragnienie przynależności do Wspólnoty Modlitwy, która swoją codzienną modlitwą wspiera dzieło prowadzone przez Sanktuarium, a także modli się i wstawia u Boga w intencjach dotyczących współczesnych problemów dotykających człowieka, Kościół i świat. Pragniemy, by w dniu 30 czerwca 2013 roku wszyscy należący do Rodziny Mariańskiej i zrzeszeni we Wspólnocie Modlitewnej spotkali się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w licheńskiej bazylice.

Pragniemy, by w dniu 30 czerwca 2013 roku wszyscy należący do Rodziny Mariańskiej i zrzeszeni we Wspólnocie Modlitewnej spotkali się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w licheńskiej bazylice. Wszystkich, którzy zechcą przyjechać dzień wcześniej, a więc 29 czerwca zapraszamy na godz. 21.00 na apel maryjny połączony z procesją ze świecami. Główne zaś uroczystości związane ze spotkaniem będą miały miejsce dnia następnego, czyli 30 czerwca i tak:

11.00 – Koncert organowy w nawie głównej bazyliki

12.00 – Msza Święta koncelebrowana, której będzie przewodniczył O. Generał Zgromadzenia Księży Marianów Ks. Andrzej Pakuła z Rzymu.

Koncelebransami będą Ks. Kustosz Senior Eugeniusz Makulski MIC i Ks. Kustosz Wiktor Gumienny MIC oraz kapłani mariańscy i księża goście.

Dla uczestników przygotowano drobną niespodziankę.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy!

Za: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda