Home WiadomościZ kraju Jan Paweł II w Niepokalanowie

Jan Paweł II w Niepokalanowie

Redakcja

Ojcowie Franciszkanie w Niepokalanowie przygotowują się do świętowania trzydziestej rocznicy wizyty bł. Jana Pawła II w Niepokalanowie, która odbyła się 18 czerwca 1983 roku.

Jednym z elementów tych przygotowań, to otwarcie wystawy filatelistycznej w Muzeum Papieskim. Z zasobów zgromadzonych w Archiwum Niepokalanowa wybrano ponad sto polskich użytków pocztowych, wydanych przez Pocztę Polską dla upamiętnienia postaci Ojca Świętego z okazji jego wizyt w Polsce, dokonanych beatyfikacji i kanonizacji, rocznic papieskich lub polskich. W sumie Poczta Polska wydała mnóstwo użytków, nie tylko znaczków pocztowych, ale także okazjonalnych papeterii, kart pocztowych, stempli okolicznościowych i folderów.

Dwie gabloty przeznaczono na prezentację krotkofalowców. Nie sposób przedstawić całości zgromadzonych wydruków, ale i ten wystawiony zbiór robi wrażenie i budzi podziw nad mnogością pomysłów dla uczczenia Papieża Polaka, błogosławionego Jana Pawła II.

Wystawę przygotowali pracownicy Archiwum Niepokalanowa: o. Roman Aleksander Soczewka i s. Annamaria Mix. Otwarcia wystawy dokonał o. Mirosław Bartos, gwardian Niepokalanowa w dniu 16 maja 2013 roku, w 93 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

o. Roman Aleksander Soczewka
kierownik Archiwum Niepokalanowa

Za: Radio Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda