Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: “Dziesięć panien mądrych. Męczenniczki elżbietańskie”

Zapowiedź: “Dziesięć panien mądrych. Męczenniczki elżbietańskie”

Redakcja

Z przyjemnością informuję, że wydawnictwo Bratni Zew przygotowało do druku kolejną książkę o. prof. Zdzisława Kijasa (autora wielu książek wydanych w Bratnim Zewie, m.in. najnowszej biografii prymasa pt. Wyszyński. 40 spojrzeń), tym razem poświęconą postaciom męczenniczek elżbietańskich. Książka pt. Dziesięć panien mądrych. Męczenniczki elżbietańskie będzie miała swoją premierę w najbliższy wtorek 07.09.21.

9 czerwca 2021 r. Ojciec Święty Franciszek wydał dekret o męczeństwie siostry M. Paschalis Jahn i dziewięciu towarzyszek i pozwolił na ogłoszenie ich błogosławionymi. Autor w interesujący i oryginalny sposób przybliża sylwetki sióstr, które z entuzjazmem odpowiedziały na wezwanie Chrystusa. Kiedy w 1945 r. na tereny Dolnego Śląska i Opolszczyzny wkroczyła Armia Czerwona, grabiąc mienie, mordując ludność cywilną i dokonując gwałtów, siostry – w obronie wiary i czystości swojej oraz innych kobiet – poniosły śmierć męczeńską.

Więcej informacji o książce: https://bratnizew.pl/dziesiec-panien-madrych-meczenniczki-elzbietanski,3,1141,3057.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda