Home WiadomościZ kraju Zapowiedź Kapituły u Zmartwychwstańców

Zapowiedź Kapituły u Zmartwychwstańców

Redakcja

W Dzień Założenia Zgromadzenia Zmartwychwstańców, 17 lutego 2019 roku, Ojciec Prowincjał Krzysztof Jan Swół CR ogłosił dekret zwołujący XXII Kapitułę Polskiej Prowincji. Zwrócił się wówczas do wszystkich Współbraci i nakreślił, czego osobiście oczekuje od Kapituły, od ludzi, którzy reprezentować będą wszystkich członków Prowincji (Konstytucje, 119). Wyraził nadzieję, że uda się pogłębić naszą tożsamość zmartwychwstańczą, umocnione zostaną relacje braterskie oraz obudzimy w sobie świadomość odpowiedzialności za Zgromadzenie. Poddając zaś obiektywnej i dogłębnej ocenie przeszłość, wyciągniemy odpowiednie wnioski, które pomogą wyznaczyć przyszłość.

XXII Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców odbędzie się w dniach od 9 – 16 listopada 2019 roku w Centrum Resurrectionis w Krakowie. Hasło Kapituły, zaczerpnięte zostało z przemówienia Papieża Franciszka do Zmartwychwstańców podczas Kapituły Generalnej w Rzymie w 2017 roku: „Zmartwychwstali po to, aby pomagać zmartwychwstawać”. Słowa te znalazły się też w przygotowanym na Kapitułę logo.

W Kapitule weźmie udział 30 delegatów, zarówno z urzędu, jak i z wyboru. W czasie trwania Kapituły towarzyszyć delegatom będzie Ojciec Generał Paul Voisin CR i Ojciec Andrzej Gieniusz CR, Radny Generalny.

Komisja Kapitulna rozesłała „List do Współbraci” oraz „Nowennę”, w celu lepszego przygotowania się do tego wydarzenia, które odbywa się co trzy lata.

Ks. Jerzy Rolka CR
Sekretarz Prowincjalny

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda