Home WiadomościZ kraju Zapowiedzi: Max Festiwal w Niepokalanowie 22-26 sierpnia 2012

Zapowiedzi: Max Festiwal w Niepokalanowie 22-26 sierpnia 2012

Redakcja

Po raz kolejny w Niepokalanowie, w dniach od 22 do 26 sierpnia, roku Pańskiego 2012, odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal.

„Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne” (J 6,54)

W tym roku tematem zlotu będzie Najświętszy Sakrament. W programie m.in. procesja Eucharystyczna na wzór procesji Bożego Ciała z konferencją o historii i teologii procesji, Msza św. Wszechczasów, prezentacje o cudach Eucharystycznych, filmy, spotkania w grupach, konferencje, świadectwa, koncerty, wspólna zabawa, występ zespołu New Life’m, możliwość zajrzenia do jednego z „namiotów tematycznych” i porozmawiania na prezentowane tematy, a także możliwość indywidualnej rozmowy z zakonnikami, czy też spowiedzi, nawet dłuższej. Swój udział zapowiedział już J. E. ks. abp Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Tylko miłość jest twórcza” – św. Maksymilian Maria Kolbe

Max Festiwal. A co to jest?

Max Festiwal to spotkanie ludzi młodych. Jest on dla tych, którzy wierzą i dla tych, którzy wątpią, tych, co maja określone zasady i sens życia i dla tych, co poszukują, stawiają trudne pytania, nie omijają żadnych tematów i oczekują konkretnej odpowiedzi. Dla grzecznych i ułożonych i dla grzesznych i niepoukłdanych wewnętrznie i zewnętrznie, ale szczerze pragnących podjęcia głębszego życia. Dla wszystkich, którzy pragną doświadczyć, co to jest wspólnota, zaufanie, życie w pokoju, pragną doświadczyć tego, że Bóg jest naprawdę blisko i niesamowicie nas kocha. Przyjedź, zobacz, doświadcz tego osobiście.

Co tam będzie?

– Będzie to czas na wyciszenie, ale i na zabawę.

– Będzie możliwość spowiedzi, nawet dłuższej, połączonej z rozmową.

– Będzie też możliwość zaczepienia jakiegoś zakonnika i po prostu porozmawiania, o czym się chce, bo na codzień często brak odwagi lub okazji.

– Będzie trochę muzyki, modlitwy, wspólnych spotkań, koncert.

– Będzie też możliwość zajrzenia do jednego z „namiotów tematycznych” i obejrzenia tego, co tam jest, a nawet porozmawiania na prezentowane tematy ( powołaniowe, Rycerstwa Niepokalanej, harcerskie, medialne, poradnictwo uzależnień, rodzinne, sprawy związane z życiem, dorastaniem, uczuciami i seksualnością człowieka).

Kto może przyjechać?

Zdecydowanie młodzież. Jest to spotkanie dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. Zapraszamy indywidualnie, a także całe grupy i wspólnoty.

Jak się wciągnąć na listę uczestników?

Po prostu trzeba się zgłosić wypełniając formularz na stronie.

Można też wypełnić dane zawarte w formularzu zgłoszeniowym i przysłać listem na adres: Max Festiwal – Niepokalanów-Lasek; ul. Teresińska 32; 96-515 Teresin.

Prosimy o dokonanie zapisu jak najszybciej, ale najpóźniej do trzech dni przed rozpoczęciem Max Festiwalu.

Osoby niepełnoletnie przywożą ze sobą oświadczenie rodziców, że znają i akceptują regulamin i cele spotkania oraz wyrażają zgodę na udział swojego dziecka w Max Festiwalu. Osoby niepełnoletnie powinny być z opiekunem.

Kiedy to wszystko?

22-26 sierpnia 2012

Rozpoczęcie 22 sierpnia o godzinie 1730, a zakończenie 26 sierpnia po śniadaniu. Szczegóły są podane w programie. Prosimy nie przyjeżdżać przed terminem rozpoczęcia oraz wyjechać w dniu oficjalnego zakończenia.

Gdzie to będzie?

Max Festiwal będzie w Niepokalanowie. Niepokalanów jest dokładnie w samym Niepokalanowie.

Jak tu się dostać?

Niepokalanów jest w centralnej Polsce. Samochodem na trasie Warszawa-Poznań, ok. 40 km od Warszawy. Jadąc z Warszawy w miejscowości Paprotnia trzeba skręcić na Niepokalanów (jest drogowskaz). Dla korzystających z GPS adres: Teresin; ul. o. Maksymiliana Kolbego 5.

Zachęcamy, przy większej liczbie osób, do organizowania przejazdów grupowych, autokarem lub busem. Dysponujemy dla Was bezpłatnym parkingiem. Karty parkingowe do odbioru w recepcji w dniu przyjazdu.

Jest też bardzo dobre połączenie PKP z Warszawy. Pociągi są praktycznie, co godzinę z Warszawy w kierunku Sochaczewa lub Łowicza przez Sochaczew. Zatrzymują się tu tylko pociągi podmiejskie. Stacja Teresin-Niepokalanów.

Jestem. I co dalej?

Pierwsze kroki kierujemy do bazyliki i pokornie klęcząc, dziękujemy Niepokalanej, że tu dotarliśmy. Następnie szukamy recepcji (to nie trudne, będą oznaczenia). Tu załatwiamy wszelkie formalności, dajemy, co chcą (np. 40 zł opłata organizacyjna) i bierzemy, co dają (np. identyfikator, gadżety, śpiewnik itp.). Tu też otrzymamy wszelkie potrzebne i niepotrzebne informacje, dowiemy się gdzie śpimy i co dalej z nami będzie.

A kto za to zapłaci?

Większość kosztów organizacyjnych pokrywa nasz Zakon, czyli Franciszkanie, ale chcemy i Wam dać możliwość uczestniczenia finansowego w tym dziele, dlatego prosimy o wpłatę 40 złotych. Wpłaty dokonujemy na miejscu.

Gdzie śpimy?

Śpimy na polu namiotowym w części klasztornej, dlatego poruszamy się tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych, które na czas Max Festiwalu zostaną wyjęte spod klauzury.

Miejsce naszego spoczynku nocnego jest strzeżone przez Opatrzność Bożą i służby porządkowe.

Nie ma możliwości noclegów koedukacyjnych. Po prostu nie ma.

Przywozimy własny sprzęt biwakowy: namiot cały, materac lub karimata, śpiwór, menażka, sztućce, kubek, ale zanim to przywieziemy, należy w domu dobrze sprawdzić, czy to wszystko nadaje się do użycia.

W pobliżu pola są toaaalety i możliwość dostania się do jakiegoś prysznica. Są też umywalnie, ale można mieć własną miskę i mieć niezależne mycie.

Co będziemy jedli?

Organizatorzy zapewniają:

– na śniadanie i kolację chleb i herbatę;

– na obiad coś ciepłego i gęstszego niż wodnista zupa, np. bigos;

– dostępny też będzie gratisowy wrzątek;

– na miejscu będzie też sklepik spożywczo-słodyczowo-napojowy, a także kawiarenka. Jest też możliwość zakupu ciepłych posiłków w pobliskiej jadłodajni lub w domu pielgrzyma;

– przypominamy o konieczności posiadania własnych naczyń i sztućców.

Wieczory

Czas humoru i rozrywki

Zespół New Life’m

A także

– Koncert ewangelizacyjny ze świadectwami

Imprezy towarzyszące:

– projekcja filmów dotyczących zagrożeń duchowych i pułapek cywilizacji śmierci

– wystawa prac finałowych części plastycznej Olimpiady Franciszkańskiej o św. Maksymilianie

Szczegółowe informacje na stronie: www.maxfestiwal.pl

Za: www.franciszkanie-warszawa.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda