Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Polsce ZAPOWIEDŹ: „RADOŚĆ KONSEKRACJI” – II KONGRES MŁODYCH OSÓB KONSEKROWANYCH w Polsce

ZAPOWIEDŹ: „RADOŚĆ KONSEKRACJI” – II KONGRES MŁODYCH OSÓB KONSEKROWANYCH w Polsce

Redakcja

„Aby radość moja w was była  i aby radość wasza była pełna” (J 15, 11)

23 – 26 września 2015

Jasna Góra

Pierwsze tego rodzaju spotkanie młodzieży zakonnej odbyło się w 2001 roku, gromadząc ponad 600 osób reprezentujących – zgodnie z hasłem Kongresu „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch” – przeszło 100 różnego rodzaju instytutów życia konsekrowanego.

Decyzją Konferencji Wyższych Przełożonych Instytutów Zakonnych (Męskich  Żeńskich i Kontemplacyjnych) oraz Instytutów Świeckich w Polsce rozpoczęto przygotowania do II Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych.

To spotkanie wpisuje się w obchody przeżywanego w Kościele Świętym ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO i stanowi odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka, by odkrywając piękno konsekracji, wspierać się wzajemnie w naszym radosnym „tak” dla Ewangelii.

Do udziału w Kongresie zapraszamy wszystkich,

którzy są przynajmniej rok po profesji,

a nie ukończyli jeszcze 35. roku życia.

[istnieje możliwość ewentualnej zmiany granic wieku]

Dodatkowe informacje o Kongresie, w tym jego szczegółowy program, przekazane zostaną już niebawem. Informacje te będą również udostępnione na stronie internetowej
o przebiegu i obchodach Roku Życia Konsekrowanego.

Pragniemy, aby liczny udział młodych konsekrowanych z różnych instytutów, był okazją doświadczenia radości z łaski powołania do życia konsekrowanego, które w całej różnorodności jego charyzmatów i instytucji jest bogactwem dla wspólnoty Kościelnej
i współczesnego świata (Vita Consecrata 2). Dlatego, już teraz prosimy o modlitewne wsparcie wszystkich uczestników Kongresu – by działanie Ducha Świętego mogło przynieść w nas obfite owoce.

 W celu usprawnienia prac Komitetu Organizacyjnego, odpowiedzialnego za przygotowanie Kongresu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesłanie na adres zwrotny wstępnej informacji zawierającej dane dotyczące:

1.     nazwy Instytutu

PEŁNA NAZWA INSTYTUTU: ………………………………………………………………….

2.     planowanej liczby osób, które wezmą udział w Kongresie z danego Instytutu lub jego części

PRZEWIDUJEMY UDZIAŁ ……. MŁODYCH KONSEKROWANYCH Z NASZEGO INSTYTUTU

3.     możliwości zapewnienia uczestnikom Kongresu z własnego Instytutu o noclegu     w swojej placówce w Częstochowie

POTRZEBUJEMY / NIE POTRZEBUJEMY NOCLEGÓW [niepotrzebne skreślić]

Informacja ta nie będzie jeszcze stanowić oficjalnego zgłoszeniaSerdecznie prosimy o przesłanie danych najpóźniej do końca listopada 2014 roku

Z wyrazami szacunku

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

s. Monika Duda
służebniczka dębicka

Do wiadomości został również dołączony plakat informacyjny dotyczący Konkursu na LOGO II Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych w Polsce. Prosimy o przesłanie go do młodych ze swojego Instytutu – z którymi, jak wierzymy, spotkamy się na Kongresie.


Powstała strona poświęcona II Kongresowi Młodych Osób Konsekrowanych

W dniach 23-26 (27) IX 2015 roku odbędzie się na Jasnej Górze II Kongres Młodych Osób Konsekrowanych. Temat II Kongresu został zainspirowany listem okólnym Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego: „Radujcie się …”, wydanym z okazji Roku Życia Konsekrowanego.

Organizowane spotkania i podejmowane zagadnienia będą skupione wokół kongresowego hasła: „RADOŚĆ KONSEKRACJI”, któremu towarzyszyć będzie biblijne motto „… aby radość Moja w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15, 11).

Ideą Kongresu jest, aby pośród różnorodności charyzmatów każda młoda osoba konsekrowana doświadczyła i pogłębiła w sobie radość wypływającą z łaski powołania. Radość, która w Jezusie Chrystusie nieustannie rodzi się i odradza nawet wtedy, gdy doświadczana jest przez utrapienia i próby. Nie jesteśmy bowiem powołani do wielkich gestów ani do głoszenia szumnych słów, ale do świadectwa radości pochodzącej z pewności bycia kochanym, z ufności, że jesteśmy zbawieni.

W związku z tym wydarzeniem została uruchomiona specjalna strona internetowa zawierająca informacje na temat spotkania. Planowane jest również jej bieżące aktualizowanie – również w czasie trwania Kongresu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią strony.

Adres strony: www.mlodzikonsekrowani.pl 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda