Home WiadomościZ kraju Zapowiedź – Saletyni: Wrześniowy odpust ze św. Urszulą Ledóchowską w Kobylance

Zapowiedź – Saletyni: Wrześniowy odpust ze św. Urszulą Ledóchowską w Kobylance

Redakcja

Od 6 do 8 września br. w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance będzie trwał odpust z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego. W jego przeżywaniu pomogą siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego.

Uroczystości rozpoczną się w piątek 6 września drogą krzyżową o godz. 17.30. Po niej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia.

Osoby chore i starsze zaproszone są na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych w sobotę o godz. 11.00. Nowenna do Pana Jezusa Kobylańskiego będzie odprawiona o godz. 17.30. Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 dzieci i młodzież oraz nauczyciele uroczyście rozpoczną rok katechetyczny i szkolny.

W niedzielę odpustową 8 września o godz. 6.00 będą odśpiewane tradycyjne Godzinki o Męce Pańskiej. Poranne Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30 i 8.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski z Rzeszowa. Po południu o godz. 15.00 będzie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych parafian i pielgrzymów, a o godz. 17.30 – nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej. Odpust zakończy się Eucharystią o godz. 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. i nabożeństw będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.

Tegorocznemu wrześniowemu odpustowi w Kobylance towarzyszy postać św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki zgromadzenia urszulanek Serca Jezusa Konającego. Duchowość tego zgromadzenia – miłość Serca Jezusa wiąże się z kultem Męki Pańskiej, rozwijanym w kobylańskim sanktuarium. Podczas uroczystości siostry będą prowadzić przygotowanie do liturgii, modlić się razem z pielgrzymami oraz prezentować multimedia związane z postacią i duchowością św. Urszuli Ledóchowskiej.

Do uczestnictwa w uroczystościach zapraszają duszpasterze sanktuarium w Kobylance Księża Misjonarze Saletyni.

(gz)

Więcej na: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda