Home WiadomościZ kraju Zapowiedź – Werbiści: 9. Zjazd Misyjny Dzieci

Zapowiedź – Werbiści: 9. Zjazd Misyjny Dzieci

Redakcja

Wielkimi krokami zbliża się 9. Zjazd Misyjny Dzieci, który jak co roku organizowany jest na początku września w Domu św. Krzyża w Nysie.

W tym roku spotkanie zaplanowane zostało na sobotę, 14 września i przebiegać będzie pod hasłem „Święci Arnold i Józef – misjonarze wiary”.

Główne hasło, które stanowi motto przewodnie naszych spotkań, brzmi „Dzielmy się wiarą jak chlebem” – wyjaśnia o. Mariusz Góryjowski, rektor Domu Misyjnego św. Krzyża i organizator zjazdu. – Każdego roku jednak koncentrujemy się na jednym istotnym temacie związanym z życiem i posługiwaniem Zgromadzenia i Kościoła. I tak w ubiegłym roku naszym tematem była 120 rocznica Domu św. Krzyża w Nysie. Ponieważ w tym roku przypada 10. rocznica kanonizacji ojców Arnolda Janssena i Józefa Freinademetza, postanowiliśmy by naszemu tegorocznemu spotkaniu patronowali właśnie święci Arnold i Józef, misjonarze wiary.

Oprócz typowych dla Zjazdu Misyjnego spotkań w grupach kontynentalnych, wspólnych śpiewów, spotkań z misjonarzami będzie też czas na wspólną Eucharystię. Po południu w parku parafialnym odbędą się gry i zabawy oraz loteria z nagrodami.

W spotkaniu udział wezmą między innymi o. Eryk Koppa, Prowincjał Polskiej Prowincji Werbistów oraz o. Andrzej Danilewicz, prowincja lny Sekretarz ds. Misji, a także werbiści w Polski i zagranicy.

Nie ma ograniczeń liczby uczestników.Każdy może przyjechać. – przypomina o. Mariusz. – Zapisy rozpoczynamy o godz. 9.00. Gorąco zapraszamy!

Zjazd Misyjny Dzieci organizowany jest przez Dom Misyjny św. Krzyża w Nysie oraz Referat Misyjny w Pieniężnie i Nysie, przy współpracy parafii Matki Bożej Bolesnej, w której od lat posługują werbiści.

Patronami medialnym nyskiego spotkania: Miesięcznik MISJONARZ, Wydawnictwo VERBINUM, Radio Plus oraz Gość Niedzielny.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda